Alavis: nežádoucí účinky pro lidi, dávkování

Chcete odpočívat, ale bolí vás klouby. Lékaři zatím nepomohli, výživové doplňky také nezabírají. Ale jak říká lidové úsloví, jedna paní povídala – že existuje vynikající lék pro koně: Alavis! Pro lidi sice oficiálně určený není, ale údajně pomůže taky člověku! Raději však prověřme fakta, abychom po koňské dávce neskončili v nemocnici. Zapátrejme, jestli náhodou nemá Alavis nežádoucí účinky. Propočítejme doporučené dávkování, pročtěme recenze a diskuse uživatelů.

Hledáte lék na klouby? Leccos napovídají diskuse

Mastiček, výživových doplňků a tablet seženeme habaděj. Ale upřímně vám radím, abyste nekupovali bonbóny Flexa Plus. „Výsledek – nula. Jenom vyhozené peníze,“ píše pan Čepelka v rámci probíhající diskuse. Na vašem svobodném zvážení nechávám, jestli investujete do pastilek VitaePro. „Všude vidím nabídky léčivých přípravků, ale jsem bezradná. Tam tuším podvod, jinde zase reklamní bublinu. Znám Alavis pro koně, potřebuji však něco pro normální lidi,“ hodnotí pastilky paní Věra v diskusním fóru. Částečně má pravdu, ale…

Existuje taky „Alavis pro lidi“, nejenom pro koně

Jistý pan Mike Motejl prostřednictvím české firmy Patron ca, s.r.o. prodává potravinový doplněk Alavis Triple Blend, který údajně posiluje koňské klouby, chrupavky a tkáně. Prášek chutná po jablkách, aby přilákal i mlsné jazýčky hříbat. Zajímá ovšem také invalidy, seniory a další marody, kteří trpí bolestí kloubů. Poptávka inspirovala novou nabídku: Pan Martin Motejl (shoda jmen možná není náhodná) prostřednictvím firmy Biopol GN s.r.o. prodává „Alavis pro lidi“, který nese jméno Barny’s TRIPLE blend.

Má Alavis nežádoucí účinky? Záleží taky na dávkování

Přípravek není zrovna nejlevnější. Alavis pro lidi stojí stojí okolo tisícovky, pokud mluvíme o jednom balení, které váží 700 gramů. „Užívejte 1 odměrku (4,6 gramu) denně. Z důvodu špatné rozpustnosti je nutné přípravek dobře rozmíchat ve vodě,“ píše prodejce. Jedna porce obsahuje především MSM – methylsulfonylmethan (2 000 miligramů), glukosamin sulfát (1 600 mg) a chondroitin sulfát (600 mg). Pokud sníte více než jednu odměrku denně, může mít tedy Alavis nežádoucí účinky. Osobně vám však radím, abyste dávkování přece jenom ještě probrali se svým lékařem!

Třeba vás zaujmou taky:

4 komentáře

  • Mirek napsal:

    Koupil jsem si Alavis Triple Blend a užívám 1 odměrku denně. Jsem silnější postavy, cca 138 kg. Rád jezdím na horském kole a plavu. Alavis konzumuji na základě různých dostupných informací a recenzí. Užívám ho od 8.7.2016 a musím s jistotou konstatovat, že cítím úlevu od bolestí v kolenech. Jelikož mám operovanou páteř (před 15-ti lety) a revmatickým změnám se člověk nevyhne, tak i v této části těla se mně ulevilo.

    Je pouze otázkou, zda se nejedná pouze o placebo efekt. Uvidíme, zda tyto změny budou mít trvalejší charakter. V 56-ti letech jsou už klouby aktivních sportovců opotřebované a chápu, že i vyšší hmotnost se podílí na bolesti kloubů. Zatím se cítím po užívání Alavisu dobře. Jen ta hořká chuť je příšerná. Důležité je něčemu věřit…

  • Marie napsal:

    I já užívám Alavis (pro koně). Podle Návodu se užívá 14 dnů vyšší množství, přepočtené na hmotnost dotyčného a po zbytek tříměsíční kúry poloviční dávka. Mezi jednotlivými kúrami musí být nejméně tříměsíční pauza, takže ideálně užívat 2x ročně. Podle lékaře častější užívání ničí ledviny.

Napište komentář. Chcete odpověď? V tom případě lajkněte náš Facebook ZDE :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *