Exekuce podle jména najdete snadno

Zabavení majetku je posledním řešením, jak vymáhat dluhy. Chronickým neplatičům klepou na dveře důstojné ženy a muži, sdružení v Exekutorské komoře České republiky. Stejná profesní organizace provozuje veřejně dostupnou databázi, kde můžeme vyhledat konkrétního nešťastníka – bankrotáře. Exekuce podle jména odhalíte jednoduše, ale podle zákona budete muset zaplatit.

Podrobnosti stanovuje především zákon č. 120/2001 Sb. Soudní exekutoři mají vlastní samosprávnou Komoru, která prostřednictvím takzvaného sněmu „stanoví postup při vedení, správě a provozu centrální evidence exekucí“ (§ 110). Ve skutečnosti ovšem dohlíží nad celou profesní organizací Ministerstvo spravedlnosti, které upřesnilo detaily včetně ceníku vyhláškou č. 329/2008 Sb.

Co obsahuje Centrální evidence exekucí

O fyzické osobě v databázi najdeme:

O právnické osobě v centrální evidenci najdeme:

 • název „nebo obchodní firmu“ (také mezi firmami tady můžeme hledat exekuce podle jména),
 • identifikační číslo (v některých případech ovšem nemuselo být danému subjektu přiděleno).
 • adresu sídla včetně poštovního směrovacího čísla, pokud PSČ existuje.

Exekuce podle jména zdarma? To těžko

Databázi nalezneme na internetové adrese https://www.ceecr.cz. Registraci do systému provedete rychle zadáním svých kontaktních údajů, ale… „Komoře náleží odměna za každé poskytnutí elektronického údaje z evidence,“ vyhlašuje Ministerstvo spravedlnosti (§ 5). Pokud například zkusíte vyhledat exekuce podle jména a zjistíte, že žádné takové řízení neprobíhá, stejně budete muset zaplatit! Ceník vypadá následovně:

 • 1. až 1000. údaj = 60 Kč/údaj
 • 1 001. až 10 000. údaj = 30 Kč/údaj
 • 10 001. až miliontý údaj= 15 Kč/údaj
 • 1 000 001. a každý další údaj = 6 Kč/údaj.

Komora upřesňuje, že částky jsou včetně daně z přidané hodnoty. Pokud konkrétní exekuce podle jména vyhledáte, vždycky uvidíte nabídku „Zobrazit detail dokumentu“. Jakmile na výzvu kliknete, naskočí vám další částka, pravděpodobně tedy opět 60 Kč. Podobně pokud stejné exekuční řízení vyhledáte podruhé, potřetí nebo počtvrté, zaplatíte znovu, opět a zase za každé opakované poskytnutí byť jenom základního údaje.

12 komentářů

 • Marie Kaderova napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jaká je pravda o exekuci na náš dům – Zemětice 80, 33452 Merklín u Přeštic. Děkuji.

  • Petr Woff napsal:

   Paní Kaderová, mohou Vám pouze říct, co vidím v oficiálním Portálu dražeb, který provozuje Exekutorská komora ČR. Momentálně není ve dražbě žádná nemovitost v Zeměticích. V Merklíně je avizovaná „pouze“ dražba garáže (29.9.) a pozemku, a taky rodinného domu v Bukové u Merklína (obojí 19.10.).

 • martin kadliček napsal:

  Rád bych věděl, zdali a případně jaká je na mě uvalena exekuce. Svoje osobní údaje (jméno, rodné číslo, adresu atd.) klidně uvedu, jenom se mně nechce platit za požadované informace.

  • Petr Woff napsal:

   Pane Kadličku, pokud je Vaše obava oprávněná, měl byste zdarma do vlastních rukou dostat Vyrozumění o zahájení exekuce.

 • Ivana Pivovarová napsal:

  Dobrý den, mám na vás prosbičku ohledně exekucí. Některé jsem již splatila, akorát nemám přehled, zdali mi nějaké někde ještě nezbývají. Proto Vás žádám o potřebné informace. Děkuji za vyřízení. Pivovarová

  • Petr Woff napsal:

   Paní Pivovarová pokud nechcete platit Exekutorské komoře ČR (60 Kč za každý údaj), požádejte o výpis Okresní soud, ke kterému patříte podle svého trvalého bydliště.

 • Michal Krpálek napsal:

  Dobrý den, je možné u vás zjistit, od koho mám exekuci na plat a i z účtu? Nikdo mi nic neřekne, na účtě nic není napsané atd. Krpálek

  • Petr Woff napsal:

   Pane Krpálku, je podivné, že nic nevíte, protože základní informace by měl dlužníkovi poskytnout samotný exekutor. Doporučuji Vám zajít na Okresní soud, pod který svým trvalým bydliště spadáte. Tam úředníci poskytují dlužníkům informace o exekučním řízení zadarmo (pokud byste chtěl i oficiální fotokopii, pravděpodobně byste musel zaplatit 20 Kč za každou stránku; někteří lidé si listiny fotí sami například mobilem).

 • Petra Špačková napsal:

  Dobrý den, jak je možné, že mi exekutor stáhl dlužnou částku jak z platu, tak i z mého osobního účtu? Děkuji za odpověď.

  • Petr Woff napsal:

   Dobrý den, paní Špačková, jak sama naznačujete, bylo by absurdní strhávat dluh dvakrát (pokud nejde třeba o legální úroky), takže určitě svoji otázku adresujte přímo exekutorovi. Třeba jenom nevědomky udělal chybu, kterou hned napraví.

 • Miloslava napsal:

  Mám dotaz. Prosím. Synovi z účtu odčerpali 20 000 Kč, což zdůvodňují údajnou exekucí. Vše řádně platí. O žádném závazku nic neví. Žádné vyrozumění o exekuci od exekutora, soudu či údajného věřitele mu nepřišlo! Jen z bankovního účtu odešlo dvacet tisíc! To lze?
  Děkuji za odpověď.

  • Petr Woff napsal:

   Miloslavo, veřejný ochránce práv (ombudsman) uvádí, že soudy, správní orgány (například Český telekomunikační úřad) nebo notáři mohou zahájit exekuční proces, aniž by předtím doopravdy osobně varovali dlužníka. Jde o případy, kdy člověk nevyzvedává zásilky na adrese svého trvalého pobytu ani jinde.

   Avšak existuje výjimka: Platební rozkaz musí dlužník nejprve fakticky převzít, teprve potom nabývá účinnosti! „Pokud při doručování skutečně došlo k chybě a exekuční titul Vám nebyl řádně doručen (…), neexistuje vykonatelné rozhodnutí,“ píše veřejný ochránce práv. Tehdy co nejdříve navrhněte soudnímu exekutorovi, aby zastavil svoji práci, „odvoláním proti rozhodnutí soudu nařizujícímu soudní výkon rozhodnutí“.

Napište komentář. Chcete odpověď? V tom případě lajkněte náš Facebook ZDE :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *