Perle Bleue neúčinkují, prof. Howard nežije

Pamatujete na zázračný krém Lefery ACR? Měl spolehlivě vyhlazovat vrásky každé slečně i dámě, byl podepsaný sympatickým profesorem Romainem Leferym. Uteklo několik měsíců, mastička úplně zmizela z trhu – a zbyly jenom zklamané zákaznice. Ale počkat! Internetové reklamy nyní lákají na „formuli“ Perle Bleue. Nabídka vypadá velmi povědomě, báječné účinky nyní garantuje nějaký profesor Mark Howard.

Kdo prodává a (ne)vrátí peníze za drahé Perle Bleue?

„Celá tahle reklamní kampaň byla jenom podvod – a já se nechala hloupě nachytat. Poslala jsem poloprázdné balení zpátky, podala reklamaci a žádala vrácení peněz. Balíček přišel zpátky, bez odpovědi. Takže peníze jsou fuč,“ píše Jaroslava. Podobně naříkají stovky dalších Evropanek, které zakoupily mastičku Lefery. Předpokládám, že pasta Perle Bleue zapůsobí stejně – a důvěřivé zákaznice budou opět marně přivolávat policii.

V obchodních podmínkách totiž chybí jméno, adresa a další identifikační údaje odpovědné firmy, což vypadá podezřele. Pokud prodejce inzeruje svoji pochybnou šlichtu v České republice, ačkoli nemá pobočku na území Evropské unie, jedná navíc protizákonně. Perle Bleue ostatně připomínají další podvodné produkty, které potvrdily moje pochybnosti: například dlahy na vbočený palec, mastičku na křečové žíly, krém na hemeroidy apod.

Prof. Mark Howard neexistuje. Co radí skuteční lékaři?

Jistě, slibnou formuli vymyslel absolvent renomované školy, člen dermatologického institutu a autor odborných publikací… Tedy, podobně jako Hloupý Honza přepral draka a dostal princeznu. Prof. Mark Howard je vymyšlená postava. Neprovozuje žádnou lékařskou ordinaci, nezveřejnil jedinou studii. Jednoduše řečeno, neexistuje. Naštěstí sérum a noční krém „Perle Bleue Active Retention Age“ nepotřebujete. :-)

 • Svoje vrásky můžete jednak zjemňovat důvěryhodnou kosmetikou, nebo skrývat líčidlem.
 • Další možností je lékařský zákrok – aplikace správné kyseliny (například hyaluronové), laser, plazma apod.
 • A možná nejlepší bude, přijmout svoje stárnutí jako přijatelnou daň za životní moudrost. Vždyť, jak napsal Charles Baudelaire: „Hloupost vždycky uchovává krásu – oddaluje vrásky; je to božský kosmetický prostředek.“

5 komentářů

 • Johanak napsal:

  A pan Kovalovski v souvislosti se zázračným krémem proti vráskám Perle-Bleue existuje?

  • Bodhida napsal:

   Johanak, nie, neexistuje. Pretože tento „pan Kovalovski“ sa na Slovensku volá „pán Juríček“, v Bulharsku „Dimitrov“ atd. Celé je to odporný podvod. Ani „doktor Howard“ neexistuje a nikdy neexistoval.

 • Katarina napsal:

  Bože na nebi, kto ešte tomuto verí?!

 • Helena napsal:

  Na lidské blbosti se dá ještě stále docela slušně vydělat…

 • Eliška napsal:

  Za nejdůležitější považuji informaci v nabídce, že k vyhlazení vrásek dojde 3 minuty po aplikaci.
  Kdyby byli napsali 3 měsíce, tak jsem možná začala uvažovat, zda „Perle Bleue“ nekoupit.

Napište komentář. Chcete odpověď? V tom případě lajkněte náš Facebook ZDE :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *