Práce v Německu bez němčiny: tipy

Zástupy válečných uprchlíků a ekonomických migrantů opouštějí svoji vlast, aby hledaly nový domov na území našeho západního souseda. Ale buďme upřímní – k Berlínu, Mnichovu nebo Hamburku toužebně vzhlížejí taky Češi. Když srovnáme průměrné platy a ceny, zjistíme, že tamní životní úroveň převyšuje naši kupní sílu přibližně o polovinu. V jakých oborech, s jakou kvalifikací a jazykovou výbavou je dostupná práce v Německu? Bez němčiny najdeme západně od našich státních hranic uplatnění stejně snadno, jako syrští lékaři nebo ukrajinští dělníci v České republice. Jazykovou bariéru překonáme odborností, anebo snahou.

Nabídky práce v Německu – ihned, na celý rok 2016

Historika Františka Palackého považujeme za otce vlasti, protože odmítl, aby Češi založili společný moderní stát s Bavorskem, Pruskem, Saskem a dalšími germánskými zeměmi. Uplynula skoro dvě staletí, a svým západním sousedům závidíme leccos – čtyřikrát vyšší minimální mzdu nebo kvalitnější potraviny. Naše Ministerstvo práce a sociálních věcí vychází vstříc velké poptávce, a prostřednictvím specializovaného portálu ukazuje nabídky práce v Německu. Bez němčiny máte sice menší šanci, ale nic neztratíte, když kontaktujete odpovědného poradce. Další možnosti najdete například pod následujícími odkazy:

Jaké můžete vykonávat práce v Německu bez němčiny?

Výhodu mají odborníci, kteří ovládají angličtinu – uplatnění najdou prakticky kdekoli. Bez němčiny mohou v Německu pracovat i zaměstnanci, kteří nepotřebují příliš verbálně komunikovat – například dělníci, uklízeči, pokojské. Ovšem pokud oslovíte soukromého zprostředkovatele, buďte opatrní. Ověřte si, jestli patří mezi personální agentury, které dostaly povolení ke svojí činnosti od Ministerstva práce a sociálních věcí. Než cokoli případně podepíšete, nejdříve dokument důkladně prostudujte.

Hledáte dlouho, ale seriózní práce v Německu (bez němčiny) stále není k nalezení? Za Šumavou a Krušnými horami sice může vydělávat jakýkoli český občan, který tam najde uplatnění, ale možná bude nakonec lepší tuzemská rekvalifikace. Popřemýšlejte, co byste vlastně nejraději dělali a požádejte nejbližší úřad práce, aby vám doporučil rekvalifikační kurz.

44 komentářů

 • Jaroslav napsal:

  Dobrý den, sháním práci řidiče PKW/LKW – komplet, v okolí Drážďan, Pirny, Bad Schandau. Základní znalost německého jazyka. Děkuji.

 • Jana napsal:

  Dobrý den, jsem zdravotní sestra a do budoucna sháním práci v Německu. Bohužel neumím německy, ale ráda se budu učit.

 • František Oračko napsal:

  Dobrý den, chtěl bych pracovat v Německu nebo Rakousku jako tavič nebo palič šrotu. Rád se učím novým věcem a práce se nebojím. Klidně dám i 12 až 16 hodinové směny za odpovídající ohodnocení.

 • Milan Billy napsal:

  Dobrý den, sháním jakoukoliv práci dělníka nebo řidiče. Jsem ze Šluknova a nedělá mi problém dojíždět. Německy základně umím a stále se učím.

 • Helena napsal:

  Dobrý den, s přítelem sháníme práci v zahraničí. Bohužel neumíme německy, ale jsme ochotní se učit. Jsme i pro sezónní práce. Děkuji.

 • Petr napsal:

  Dobrý den, chtěl bych pracovat jako řidič C, E v Německu. Němčina zatím základní. Praxi mám 8 let. Kdekoli v příhraničí od Cínovce po Rozvadov.

 • Václava Tejbusová napsal:

  Dobrý den, sháním práci v Německu, nejlépe ve skladě blízko hranic kvůli dojíždění – Altenberg, Drážďany. Jsem z Litoměřic.

 • lukas seliga napsal:

  Hledám práci u německých hranic, nejlépe Drážďany a okolí. 2 roky dělám jako kameník, předtím za barem v hospodě a ve fabrice na páse, takže mi nevadí žádné zaměstnání. Znalost němčiny základní ze školy. Auto a řidičský průkaz skupiny B mám.

 • Renata napsal:

  Dobrý den, jsem z Ústí nad Labem a hledám práci pokojské nebo jiné pomocné práce, a to pro sebe a svoji kamarádku, pokud možno Drážďany.

Napište komentář. Chcete odpověď? V tom případě lajkněte náš Facebook ZDE :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *