Valgomed je „laciný lepkavý šunt“

Bezmocný vztek pociťují ženy, které uvěřily podvodné internetové reklamě, že měkká umělohmotná dlaha spraví jejich vbočené palce. Falešný korektor se objevuje pravidelně, jenom mění jméno – aktuálně nese název Valgomed. Odpovědná firma stejně jako dříve tají svoji totožnost a obchodní podmínky prakticky vylučují možnost případné reklamace, nebo vrácení peněz v záruční lhůtě. Co když vám plastikový žlábek nevyrovná pokřivený prst, a naopak vyvolá alergickou reakci?

Utracenou tisícovku velmi pravděpodobně nikdy více neuvidíte a pokud půjdete nahlásit případ policii, možná uslyšíte otázku: „Jak máme najít pachatele, když nevíte, komu jste zaplatila svoje peníze?“ Citujme některé podvedené zákaznice, kterých najdeme v tuzemsku, ale také v dalších evropských státech stovky. Důvěřivé Češky, Slovenky, Francouzky, Španělky nebo Portugalky naletěly falešným recenzím a koupily neforemnou silikonovou dlahu.

Další podvodná dlaha nese jméno Valgomed

„Přes internet jsem objednala korektor jménem Hallu Forte, stál 630 – a nestačila jsem se divit. Za takové peníze takový šunt! Nicméně jsem výrobek zkusila použít. Po půl hodině se roztrhl. Mám poučnou zkušenost pro příště, raději budu hledat pravdivé uživatelské recenze předem,“ píše paní Helena. „Dopadla jsem stejně, a navíc marně žádám o reklamaci,“ připojuje další příspěvek Naďa.

„Taky jsem uvěřila reklamě, pomůcka se pro změnu jmenovala Hallu Motion. Bohužel přišla jenom čínská kopie – taková lepkavá guma – a palec mám vbočený dodnes. Korektor vůbec nedrží na chodidle, kroutí se, padá. Zboží jsem vrátila, stále ještě čekám na reakci,“ pokračuje Ilona. Prakticky totožný výrobek a smluvní podmínky najdeme pod jménem Valgus Pro, anebo Valgomed.

„Dne 12. 3. 2016 jsem napsala dobře míněný příspěvek na stránku, která nabízí motorický strojek na vbočené palce Valgomed. Zajímalo mě, jestli existuje někdo z Olomouce, kdo výrobek úspěšně vyzkoušel a popíše mně svoji zkušenost osobně. Během 10 minut byla moje žádost smazána, což potvrdilo moje pochybnosti,“ dodává Helena z Olomouce.

Doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji

Valgomed stojí kolem tisícovky, bez důvěryhodné záruky. Přitom doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji, tím spíše, že máme všeobecné zdravotní pojištění :-). Upřednostňujte „chůzi bosky nebo noste pohodlnou obuv,“ radí MUDr. Zbyněk Mlčoch. Ortoped může pacientovi vybrat ortopedické vložky či pěnové vycpávky. Někdy bývá nejlepší operace, například ortoped MUDr. Jan Vejrosta provádí zákroky od 400 Kč. Pokud vám (ne)pomohl Valgomed, napište svoji zkušenost do diskusního fóra níže!

7 komentářů

 • Eva Kulhánková napsal:

  Prodávající jsou podvodníci. Bratr koupil valgomed mamince, ale než ho mohla používat, náhle zemřela. Peníze mu nikdo nevrátil a nechtěl s ním komunikovat. Nenechte se napálit. Výrobek je silně předražený a stejně nepomůže. Jedině operace – doporučení lékaře.

 • Nela napsal:

  Hallu Motion je podvod, koupila jsem to a nedoporučuji. Potíže se mi ještě zhoršily a musím na operaci.

 • Eva Novotná napsal:

  Jak si vůbec někdo může dovolit takto podvádět! Kolik v tom jede lidí? Přesto, že jsem ještě nikdy nic přes internet nekoupila, naletěla jsem takovému šmejdu a podvodníkům, kteří dělají špatnou reklamu internetovému obchodu! A ještě to neskutečné předražení: 630 Kč za takový šunt! Zase si dlouho nic přes internet nekoupím, asi už nikdy nic!

  • Jana napsal:

   Taky jsem si „Valgomed“ koupila, ale vůbec to nedrží na noze, škoda peněz (630 Kč). Nevěřte anonymním reklamám, vůbec nekupujte podobné „zázraky“, pokud neznáte prodejce. Chtěla bych „laciný lepkavý šunt“ vrátit, ale nevím, kam to poslat.

   • Rostislava Gonová napsal:

    Taky jsem si koupila takzvaný „Valgomed“. Je k ničemu, souhlasím s paní Janou. Peníze jsem dala za šmejd.

 • Zdena napsal:

  Také jsem naletěla na šmejd „Valgomed“. Slíbili, že mě do 10 dní odpovědí na reklamu – už je to 20 dní a nikdo se neozývá. Požaduji zpět peníze, ale dělají mrtvého brouka. K ničemu se nemají. Není to férová firma, ale šmejdi, kteří okrádají starší lidi a oni se obohacují.

 • Denisa napsal:

  Zakoupila jsem Valgomed v říjnu 2015, po 14 dnech se roztrhl a dodnes naháním odpovědnou firmu kvůli vrácení peněz! Nejdříve napsali, že reklamace je vyřizována v USA, to bylo v prosinci 2015 – a od té doby se nikdo neozývá! Jsou to šmejdi, nekupujte od nich nic!

Napište komentář. Chcete odpověď? V tom případě lajkněte náš Facebook ZDE :-).

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *