decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Bobule goji na hubnutí – diskuze vám otevře oči

Nejlepší a nejlevnější supermarket máme přímo pod nohama. Matička zeměkoule nám servíruje vybrané potraviny, zabalené do úhledných pouzder. Ulamujte a loupejte lusky, abyste získali dostatek živin, zdravé trávení a dokonalou postavu. Kuličky hrachu, fazolí nebo sóji obsahují tolik proteinů, že klidně nahradí veškerou živočišnou stravu! Výbornou pověst mají také plody asijské kustovnice – bobule goji na hubnutí. Diskuze nad exotickými plody proběhla dokonce i na vysokoškolské půdě, takže máme plno důvěryhodných informací.

Rozbor a účinky kustovnice čínské

Vynikající studie vznikla na půdě brněnského VUT, v tamním Ústavu chemie potravin a biotechnologií. “Plody kustovnice čínské (Lycium chinense) posilují imunitu a mají antioxidační účinek. Množství některých složek se ovšem značně liší podle zdroje,” upozorňuje Marek Novotný pod vedením RNDr Mileny Vespalcové Ph.D. V rámci studie byly otestovány bobule goji, které obsahovaly:

  • 18 z 20 aminokyselin (hlavně arginin, glutamin a leucin)
  • minerály (např. železo, hořčík, selen, vápník, zinek)
  • vitamín C, některé vitamíny B a karotenoidy (posilují zrak, jsou antioxidanty)
  • 42 až 68 % sacharidů (je tedy otázkou, zda jíst bobule goji na hubnutí)
  • 12 až 16 % bílkovin
  • 10 až 21 % vláknin
  • 1 až 8 % tuků

Tuzemské supermarkety a obchody se zdravou výživou prodávají kustovnici čínskou v různé formě: jako sušené plody, čaj, tablety, sirup, müsli, nebo sazenice pro domácí a okrasné pěstování. V zahraničí seženete také džus, vymačkaný z asijských plodů. Raději nekupujte “bobule goji na hubnutí” přes anonymní internetové stránky, které prodávají také podvodné tablety, krémy nebo náplasti. Jak ukazují četné diskuze (například ZDE, ZDE a ZDE), účinky bývají nulové a reklamace prakticky nemožná.

Poslouží bobule goji na hubnutí? Diskuze

Osobně odpovídám záporně. Štíhlou linii nezískáme pojídáním jednoho speciálního pokrmu, ale pestrým a přiměřeným jídelníčkem. Pokud přitom nemáte špatné svědomí a žijete aktivně, klidně občas poobědvejte bůček a zapíjejte pivo – všechny kalorie potom spálíte a přeměníte na pohybovou energii. Ovšem lenivému otesánkovi nepomůžou žádné diety, ani bobule goji “na hubnutí”. Diskuze nechť proběhne níže, ve svobodném fóru.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
01. Čvn 2016   /   

Tags: ceny potravin, Internet, marketing

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

4 Komentáře zapnuto "Bobule goji na hubnutí – diskuze vám otevře oči"

Upozornit na
avatar
Jirina
Jirina

Bobule goji jsou blbost, beru je už měsíc a nezhubla jsem ani deko.

Pavla
Pavla

Já si to myslela, že bobule goji na hubnutí nefungují. Jako všechno, co podle reklam sníží váhu rychle, bez cvičení a úpravy jídelníčků. Hlavně, že podvodné diskuze obsahují milion falešných komentářů, jak všichni zhubli. Jenom vyhozené peníze.

Blanka
Blanka

Dobrý den, opět jen klamná reklama a neuvěřitelné tahání peněz. Pokud by bobule góji fungovaly na hubnutí, pak by nebylo tolik obézních lékařů, kteří se sami potýkají s nadváhou! Jediná možnost ovšem – sníst za den pouze oněch 5 až 7 kuliček a vypít 2,5 litru vody; nic víc nekonzumovat!

Robert
Robert

Pokud myslíte, že zhubnete žraním sušených bobulí a válením šunek před televizí, tak – vážně ne :-). Jediná a zaručená dieta vždycky byla: nežrat! Pokud se budete přežírat kaloricky prázdnými potravinami bez pohybu, nebudou mít jakékoliv doplňky stravy žádný efekt.

wpDiscuz
loading
×