decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

CGA800: další rizikový výrobek “z Polska”

Mobilní operátor uznal kritiku, a přestal zobrazovat polského obchodníka jako šejdíře. Ministr zdravotnictví ubezpečuje naše severní sousedy, že kontroly potravin nejsou zaměřené přednostně vůči nim. Je taková politická korektnost vhodná? Posuďme konkrétní případ: Pilulky “CGA800” patří mezi krajně podezřelé výrobky, které do tuzemska zanášejí údajně polské firmy.

Nedávno jsme věnovali pozornost krémům Lefery Cosmetics, jež podle internetových reklam “odstraňují vrásky za 4 týdny”. Před potenciálním nebezpečím varovalo již Ministerstvo zdravotnictví, stejně jako hlavní hygienik ČR. Obal výrobku porušuje evropské standardy, protože neprozrazuje identifikační údaje odpovědné firmy nebo jedince, usazeného v Evropské unii. Do diskusního fóra pod naším článkem nejdříve začala přispívat žena, která podezřelou kosmetiku vychvalovala. Psala pod různými jmény ze stejné IP adresy, takže jenom posilovala podezření, že nebezpečné krémy propaguje “na plný úvazek”. Následně začaly přibývat nepříjemné zkušenosti normálních spotřebitelů. “Jeden kus jsem objednal svojí partnerce, která po 20denním užívání dostala kožní problémy,” uvedl například pan Zdeněk. Reklamaci zkoušel neúspěšně, ostatně má prý jenom kontakt polské zasilatelské firmy: Pro Spedition LtD, al.Solidarnošci 115 lok.2 00-114 Warszawa Poland. Podobnou stopu nyní nacházíme za přípravkem CGA800, který podle internetových reklam pomůže zhubnout 14 kilogramů za 4 týdny.

Prodejce pilulek CGA800 uvádí neexistující reference

Stejně jako krémy Lefery, také tento potravinový doplněk podporují pofidérní internetové weby. Vypadají jako nezávislé magazíny, ale ve skutečnosti pouze prodávají tabletky CGA800, CGA800, CGA800, CGA800 a zase CGA800. Třeba hned první web odkazuje na věhlasná americká média CBS a CNN, která údajně potvrzují úžasné zeštíhlující účinky pilulek. Přesvědčme se. CBS a CNN umožňují jednoduché vyhledávání ve svých článcích, kde není žádné “cga800” zmíněno vůbec nikde! Podezřelý suplement zná pouze polský deník Gazeta Wroclawska. Propagační web ostatně podepsala svým jménem stejná firma, která podporuje také krémy Lefery: WHITEDOTSEO COM SP Z O O, ul. Zlota 7/18, 00-019 Warszawa. Polská stopa sama o sobě samozřejmě nedokazuje, že výrobek patří mezi rizikové. Alarmující jsou obchodní podmínky, ze kterých navíc vyplývá, že Polsko možná slouží výrobci prášků cga800 pouze jako tranzitní země.

Sliby ohledně CGA800 mohou platit jenom den

Předně, obchodní podmínky opět neříkají, kdo vlastně CGA800 prodává. Definice prodávajícího zní neurčitě: “majitel internetových Stránek a Výrobků zde uvedený na internetové Stránce nebo v Podmínkách, nabízející uzavření smlouvy prostřednictvím internetové Stránky”. Bližší informace nejsou ani v dokumentu, ani nikde na webu. Takže zákazník při objednávce a platbě neví, kde přesně bude bizarně pojmenované pastilky CGA800 reklamovat, třeba kvůli případné bolesti břicha. Přitom nakonec může dostat něco jiného, než objednával, jak říkají obchodní podmínky lámanou češtinou: “Aktuální informace o Výrobcích a jejich cenách jsou platné v den ukázání se na internetové Stránce.” Jinými slovy, následující den po objednávce už nemusí platit příslib, že vám CGA800 pomůže zhubnout. V případě nespokojenost můžete zkusit podivného obchodníka žalovat, ale spor těžko vyřeší někdo v České republice. “Příslušný soud pro všechny spory vyplývající z používání těchto internetových Stránek, popsaných Výrobků, nákupu Výrobků u Prodávajícího nebo výkladu těchto pravidel, musí být příslušný soud pro stranu obžalovanou,” upozorňují obchodní podmínky. Takže pokud celý byznys provozuje například Seychelan, měli byste žádat spravedlnost někde v Indickém oceánu.

Jaké závěry vyvodit? Raději neobjednávejme přes tajnůstkářské internetové stránky výrobky typu Lefery, CGA800, ale ani Green Coffee Bean Pure 6000, Chlorogen800 nebo Green Coffee Plus. Jiná obrana proti případným vyrážkám a střevním potížím pravděpodobně nebude možná, protože neznáme prodejce, dokonce ani světadíl a zemi původu. Polsko může šibalovi sloužit pouze jako přepravní stát, aby nás zmátl. Ze svojí případné spotřebitelské chyby tedy neobviňujme svoje severní sousedy, kteří v nevkusné reklamě společnosti T-Mobile byli reprezentovaní šmelinářem. Ministr zemědělství Jurečka správně varuje, že kritický přístup vyžaduje všechno zboží, ať už přišlo odkudkoliv.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
15. Pro 2014   /   

Tags: kosmetika, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

60 Komentáře zapnuto "CGA800: další rizikový výrobek “z Polska”"

Upozornit na
avatar
maria cuc
maria cuc

buna ziua!din data de 14.10.2014,v-am restituit crema LEFERI, care ,dupa o saptamana nu mi-a miscat un rid.am inteles de la cei din Romania,ca nu aveti contul meu corect.acesta este:CUC MARIA,cod IBAN:RO54BRDE445SV96874914450-BRD-GSG SA. cazul in carenu-mi primesc banii in tr-o saptamana,ma voi adesa ANPC-ROsau organelor judiciare.

Dana Kočerová
Dana Kočerová

Dobrý den CGA nefunguje, nechala jsem se napálit jako mnoho jiných, nic jsem nezhubla. Reklamovala jsem tento výrobek v červnu 2014 a dnes definitivně skončila komunikaci s firmou Massive Dynamic Ltd. v Polsku, protože stále něco vymýšleli, stálo mě to další peníze při zasílání doporučených dopisů do Polska a stále nejsme u konce. Jsou to podvodníci, kteří bohatnou na hlouposti nás obyčejných lidí. Dana

Křížek Ivo
Křížek Ivo

Zakoupil jsem CGA800 a po využívání 2třetin dle návodu jsem přibral 1kg pokusil jsem se CGA800 reklamovat a vrátit zbytek ale nepovedlo se. Prodejce měl nesplnitelné požadavky a nakonec přestal komunikovat.

smiseht
smiseht

Jsou to podvodníci, zvažuji trestní oznámení

Milada
Milada

Zvažované trestní oznámení jste podal? Pokud ano, prosím o bližší informace. Myslím, že bychom my, všichni podvedení, měli něco dělat. Děkuji za informaci. Milada

jana holcova
jana holcova

Souhlasím s názorem, ze jsme opět naletěli, dodavatelská firma se mnou nekomunikuje a při požádání o slibované vraceni peněz se již neozvala. Bylo by možné spojit síly podvedených a podat žalobu? Ráda se připojím. Kde je ČOI a ostatní orgány, které by nás měly chránit?

Jana Holcova, 606825790

alena hrdonkova
alena hrdonkova

kapsle zelena kava muzete koupit v lekarne 90 kapsli za 380korun a mate zaruku ze nekupujete smejd pokud nezhubnete ak alespon udelate detoxikaci organizmu

alena hrdonkova
alena hrdonkova
dekuji za odpoved ja jsem za rok a půl změnou životospravi zhubla z vel 63 na vel 48 coz je padesat kg a bez tablet a jen jidlem a to pravidelnosti a jsem za to ráda že jsem se pro to rozhodla zrnicka jsem nepotrebovala zelenina ovoce bylinky a přestat solit pít čistou vodu čaj a žádné pití bublinek a hlavně nesladit a pouzivat umela sladidla to dodrzdzet a znami lide vas nepoznaji jako mne mam foto pred rokem a pul a jaka jsem dnes takze jsem chtela jen doporucit aby lide nekupovali predrazene tablety 30kapsli za 990korun ale pokud… Číst vice »
Helena
Helena

PRÁVĚ JSEM SE NECHALA ZLÁKAT A TABLETY SI OBJEDNALA..UŽ TED MĚ TO ŠTVE.! CO SE STANE, KDYŽ JE NEPREVEZMU..? Máte někdo zkušenost? Poraďte, prosím.. Díky

Maja
Maja

Na netu uvádí prodávájící, že slečna zhubla za rok 76 kg. Je tam i foto, ale je skutečné? Kde se poděla převislá kůže, která zákonitě musí být, sama se úplně nesmrští, při tak velkém úbytku váhy musí být odstraněná plastikem. Ale jinak, člověk nemusí být dobrý fotograf, hlavně, že umí dobře pracovat s fotoshopem, pak i ze sudu může být proutek.

jana holcova
jana holcova

Potvrzuji, naletěli jsme a obchod s CGA800 frčí dal, rádi bychom věřili nějaké upřímnosti, ale bohužel v naší republice se asi nedočkáme. Proč po tolika negativních reakcích se nic neděje, kde je ČOI atd… Čim jsme vlastně chráněni před podvody? Asi nejspíš ničím. Jak je možné, že je tento podvod neustále funkční? Kde jsou orgány státní správy, aby nás alespoň ochránily, jak je možné, že na našem trhu neustále fungují podvodníci? Kde jinde by to vzali, než na obyčejných poctivých lidech… Přeji pěkný večer. Jana Holcova, 606825790

Franta
Franta

Prodejci připravku na hubnuti CGA800 jsou ti sami šmejdi jako prodejci na akcich pro seniory .Tento připravek je absolutně bez kladného učinku.Nenechte se nalakat.

aa
aa

Tvrzení, že výše uvedené výrobky jsou z Polska je stejná hovadina, jako tvrzení, že banány jsou Slovenské produkce

jana holcova
jana holcova

Souhlasím, jak na ně? Slibovali vrátit peníze v případě nefunkčnosti, ha ha ha.
Nevím si rady, co s tím. Jana Holcova, 606825790

jarmila
jarmila

Jsou to podvodníci!!!! Objednala jsem si to, a ani kilo jsem nezhubla.

jana holcova
jana holcova

Souhlasím, nekupujte to. Podraz jako vždy na upřímné lidi. Jana

jarmila
jarmila

Není to účinné. Zbytečně vyhodíte peníze jako já. :-(

JAKU
JAKU

Jsou to “šmejdi”!Tablety nefungují,peníze NEVRÁTÍ.Ani ČOI na ně nemůže,protože tablety jsou z USA.NEKUPOVAT!

jarmila
jarmila

Pane Jaku, to nás pěkně obrali. :-( Zasraný šmejdi, co na nás tady v ČR vydělávají.

Jana
Jana
Taky jsem s CGA800 naletěla za 3.000,-Kč , ojb.jsem si 2 krabice po 60ks, hned druhý den jsem měla tel., že je lepší vzít 3ks, že při neefektu mohu vrátit do 60dnů, vrátila jsem spíš, protože to vůbec nezabralo, dokonce ten 1ks nebyl ani otevřen. No a nyní se již přes půl roku dohaduji s nějakou p. Lindemanovou Lindou o vrácení peněz a před týdnem přestala komunikovat i když jsem jí pohrozila, že půjdu na Policii. Já mám vše zdokumentováno fotkami a ani to nezabralo. Tyto věci bychom si neměli nechat líbit, jsou to opravdu šmějdi, pořád mění adresy v… Číst vice »
Milada
Milada

Prosím o adresu oné Lindy, neboť mě se mail vrací jako nedoručitelný. Myslím, že je potřeba jít po takových lidech, aby další nepřibývali. Různé kontroly v našich malých obchodech ničí snaživé živnostníky a tací podvádí vesele dál a ve velkém. A co stát a legislativa udělá? Děkuji za zprávu, Milada

Daniela
Daniela

Dobrý večer, také jsem objednala tyhle tablety na dobírku. Nejsem zastáncem platby předem. Chci se zeptat či mi můžou uložit nějakou sankcí když si tablety neprevezmu a nechám je zaslat zpátky? děkuji..

Naja
Naja

Jsou to opravdoví šmejdi, vůbec se s nimi nedá domluvit, nechtějí peníze vrátit, přitom určitě vědí, že ten jejich reklamovaný výrobek není účinný. Kdybych hned věděla, že je to z Polska, tak to vůbec neobj. Nabídku mají sestavenou na nettu tak, aby každý naletěl, protože každý by chtěl nějaké to kilo shodit, ale je to taky šmejd.Patřilo by je zato zavřít a hodně pokutovat.

Zdeněk
Zdeněk

Ježišku, jak jsem starej, tak jsem blbej. Taky jsem si je včera večer objednal. Naštěstí přes mobil a na dobírku, takže ji nepřevezmu a nechám je, ať se k tomu postaví. I kdyby to stálo 200,- tak je to lepší než zaplatit 900,- a uhnat si nějakej herpes:-) Díky za tyto stránky. Zdeněk

Zdeněk
Zdeněk

A tak mi volali, tak jsem jim řekl, ať to neposílají, že to nechci. Chvilku mě ukecávali, říkali , že to na internetu jsou pomluvy a konkurenční boj. Takže jsem se toho asi zbavil. Tak, a teď abych já chudák cvičil:-))) Tak hold jo, jdu si aspoń 5-7 km vyvětrat hlavu

jana
jana

Volala mi paní,že jsem si u nich objednala tento přípravek,nebyla to pravda.I přesto mi dnes přišla zpráva,že mi ho posílají,tak já ho bohužel nepřeberu a tímto vám vzkazuji -Jděte do prdele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Honza
Honza

Fakturu vystavuje :
Faktura PROFORMA
CZ 3b2b-d8c9-0527-3f6c-2352-6a7c-7340-0958 / 2015 / 03 Originál
A.F.S. Ltd.
Suite 1156 BP 303, Mutsamudu, Anjouan, Union of Comoros
Reg id no. 46283; contact@activefoodsupplements.com
a platba se posílá do Giraltaru:

Prosíme o provedení platby:
Číslo účtu: 0005684472/0800
Bank: CESKA SPORITELNA A.S.
PRAGUE 62, OLBRACHTOVA 14000
Zpráva pro příjemce: Order 3b2b-d8c9-0527-3f6c-2352-6a7c-7340-0958
Název a adresa příjemce platby: PRO SPEDITION LIMITED, SUITE 4 GIBRO HOUSE 4 GIRO S PASSAGE, 00000 GIBRALTAR, GIBRALTAR

David
David

Má někdo zkušenosti s Men Solutions Plus?

habalova.vlasta
habalova.vlasta

Nekupujte tyhle šmejdy. CGA800 je největší šmejd. Neshodíte ani deko.

Petra Černíková
Petra Černíková

Objednala jsem si jedno balení CGA800 (60 tablet – 1200 Kč). Přišlo od odesílatele eKurýr s.r.o. – bez faktury, dodacího listu. I když mi bylo řečeno, že je záruka vrácení peněz, nevím, kam se obrátit. Tablety nefungují. Brala jsme 14 dní dvě před jídlem, hodně pila, více pohybu, nejedla sladké (chuť ale byla). Přibrala jsem 3 kila, i když už 7 let mám stále stejnou váhu. Opačný efekt. Jsem hodně rozladěná. Ještě jsem nikdy nevyzkoušela tablety (s efektem hubnutí) a toto mě tedy dost zklamalo.

pupik
pupik
Je to podvod. Navíc ti, co sem píšou, jak to pomohlo – jedná se o jednu osobu, která na plný úvazek píše po všech webech pod různými nicky a jmény. Admini na jiných webech už potvrdili, že jde o stejnou IP adresu, jen jméno se mění. Mají to promakané. Chyba není ale v nich. Oni jen využívají skulin v zákonech. Chyba je v těch, kdo si neustále myslí, že bez práce budou koláče. Že se stane zázrak a vy najdete systém, jak obejít přírodu. Přitom pokud se místo tablet začnete hýbat (a že to chce pro začátek přemáhání), tak se… Číst vice »
silnicni.motorka
silnicni.motorka
Lidi, proč se s nimi zalamujete. Jednoduše jim za ten šmejd nezaplatíte a oni se s tím budou muset smířit, protože před soud nepůjdou. Je ale smutné, že se stát nestará o bezpečnost svých obyvatel. Jednou se mi stalo něco podobného v Rakousku a tamní Spol. pro ochranu spotřebitelů mi řekla: Nic neplatí, protože platbou získají šmejdi prostředky pro svou další činnost. V případu soudního sporu slíbili poskytnout právní ochranu. Tehdy šlo o neúmyslné kliknutí na internetovou ikonku, což melo znamenat uzavření smlouvy. V případě potravin je to ale jiné: Směrnice EU přímo přikazují, že balení musí být označené adresou… Číst vice »
Veronika Růžičková
Veronika Růžičková

Přípravek CGA800 je vážně podvod. Brala jsem ho 25 dní a vůbec jsem nezhubla, a to jsem přidala i pohyb a pestrou stravu.

wpDiscuz
loading
×