decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Dopravní referent – platové třídy

Dopravní referent dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 1.04.11. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Dopravní referent organizuje automobilový provoz

6. platová třída

 1. Organizační zajišťování provozu, údržby, oprav, pojištění a hospodárného využívání dopravních prostředků, mechanizačních prostředků apod. Organizace provozu menšího počtu osobních automobilů včetně provozu garáží.

7. platová třída

 1. Zajišťování dopravy v organizačně složitých podmínkách. Koordinace jízd jednotlivých stejnorodých vozidel, dopravních a přepravních prostředků a řidičů, popřípadě jiných zaměstnanců v oblasti dopravy. Organizační zajišťování provozuschopnosti dopravních prostředků, způsobilosti řidičů a ostatních zaměstnanců v oblasti dopravy. Zajišťování agendy pojištění v působnosti útvaru dopravy.
 2. Samostatná kontrola celkového stavu stejnorodých druhů motorových vozidel před výjezdem s rozhodnutím o provozu vozidla nebo způsobu provedení oprav.

8. platová třída

 1. Organizace velkého rozsahu pravidelných a nepravidelných jízd vozidel a posádek podle objednávek uživatelů dopravy. Plánování a optimalizace tras.
 2. Zajišťování provozuschopnosti, oprav a údržby různorodých dopravních prostředků a jiných zařízení včetně návrhů na vyřazování starých a pořizování nových. Zajišťování a plánování údržby a oprav potřebných materiálů a surovin pro provoz dopravy, například pohonných hmot, maziv a náhradních dílů.
 3. Zajišťování dopravy a přepravy velkého množství materiálu, zboží a osob prostřednictvím cizích dopravců.

9. platová třída

 1. Koordinace, usměrňování a komplexní zajišťování přepravy prostřednictvím různých druhů dopravy (silniční, železniční, vodní, kombinované a další).
 2. Usměrňování a koordinace vnitřní technologické dopravy s dopravou cizích dopravců.
 3. Zajišťování dopravy a přepravy nebezpečných nákladů.
 4. Plánování a optimalizace tras zimní údržby silniční sítě ve vymezeném územním celku.

10. platová třída

 1. Plánování a optimalizace tras zimní údržby dálnic a stanovených silnic 1. třídy.
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
10. Říj 2016   /   

Tags: plat, povolání

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

5 Komentáře zapnuto "Dopravní referent – platové třídy"

Upozornit na
avatar
Jiří Till
Jiří Till

Dobrý den, řidič Městského úřadu je placen ve 4. platové třídě. Přitom dělá např. činnost, která spadá pod dopravního referenta, konkrétně v 7. platové třídě – viz bod 2. Jaká by tedy správně měla být platová třída u tohoto řidiče? Děkuji.

Jiří Till
Jiří Till

Děkuji, s pozdravem Jiří Till.

wpDiscuz
loading
×