decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Dynamic Formula vám udělá v počítači paseku

Stále menší mašinky dělají čím dál více práce – ostatně sami máte před sebou poměrně malou krabici, která funguje jako rádio, televizor, kamera, mikrofon, telefon, psací stroj, pošťák… Mohli bychom pokračovat! Třeba já osobně jsem počítače objevil teprve v dospělosti, a nyní používám notebook jako svůj hlavní pracovní nástroj. Ovšem překotný technický vývoj skýtá rovněž rizika, což dokazuje další past: Přenosný paměťový klíč (flash disk) jménem Dynamic Formula podle reklamy zrychluje práci hardwaru i softwarů, ve skutečnosti však patří mezi podvody.

Jednoduché a bezplatné způsoby, jak zrychlit výpočetní techniku

Stejně jako lidský organismus nebo jakýkoli robotický spotřebič, taky počítač časem stárne, zpomaluje a vynechává. Zkázu oddálíme, pokud svoji mašinu uchráníme před extrémním klimatem (vysokými teplotami a nadměrnou vlhkostí) a nárazy. Neinstalujme ani nezapínejme žádné programy nebo disky, které pocházejí z anonymního zdroje, jako například Dynamic Formula. Průběžně svoji techniku udržujme, podobně jako zamykáme vchodové dveře a uklízíme domácnost:

  1. Občas zapněme antivir, například bezplatný Avast nebo placený ESET, abychom odhalili a zneškodnili zákeřnosti, omylem stažené z internetové sítě.
  2. Sledujme stav počítačové paměti (v operačním systému Microsoft najdeme přes lupu na spodní liště “Tento počítač”, kde uvidíme graficky znázorněnou kapacitu) a pokud nezbývá mnoho místa, promažme zbytečné filmy, hudbu, fotografie, soubory, programy (přes stejnou lupu vyhledáme možnost “Přidat nebo odebrat programy”).

Přenosný disk Dynamic Formula prostě není důvěryhodný

Koupili byste zboží od člověka, kterému nevidíte do tváře, protože je celý zahalený a odmítá prozradit svoje jméno? Ne! Proto nekupujte ani věcičku Dynamic Formula – protože neznáme identitu prodejce. Senzační reklama navíc připomíná dřívější podvody, jako byl motorový olej ProEngine Ultra (“na zvýšení výkonu”), disk do elektrické zásuvky Power Factor Saver (“šetřič energie”), bylinná směs Detoxic (“proti cizopasníkům”) a další.

Na podobnost upozorňuje také zkušený spotřebitel, pan Alexander Lomský: “Prodejní web vypadá graficky i obsahově úplně stejně jako podvodné bonbóny (údajně proti bolesti) Flexa Plus – smyšlené pozitivní komentáře, doporučení fiktivních odborníků apod. Nejsem blázen, abych vyhazoval tisícovku za takzvaný Dynamic Firmula, ačkoli bych potřeboval zrychlit počítač (asi jako každý). Konečně už by měla zakročit Policie.”

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
18. Kvě 2017   /   

Tags: Internet, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky, počítače, recenze

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

4 Komentáře zapnuto "Dynamic Formula vám udělá v počítači paseku"

Upozornit na
avatar
Pacák
Pacák

Tihle ubozí šmejdi už by měli vymyslet něco jiného. Začínají být nudní. Příběh o “Dynamic Formula” přece začíná stejně, jako stovky předchozích reklam: Nějaký Pepa z depa náhodou vymyslel vynález, hodný Nobelovy ceny.

Oldřich Urban
Oldřich Urban

Opravdu jsem koupil šmejd DYNAMIC FORMULA – čistící program, 800 Kč prakticky vyhozeno za 8 GB flešku. Nic nefunguje – hlásí neplatný klíč. Na reklamaci neodpovídají.

Zdeněk
Zdeněk

Také jsem naletěl, šmejdům! POZOR!

Milan
Milan

Slušný podvod! Běžně jsem opatrný, ale nyní jsem riskoval ze zvědavosti. Výsledek: prázdná flashka, o velikosti 8 GB, v kovovém pouzdře a stříbřité krabičce, úhledně vystlané molitanem. Za tisícovku nic moc. Takže pozor na šmejdy a nekupovat!

wpDiscuz
loading
×