decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo

V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Určitě nekupujte podvodnou “platformu” Fast Phrases!

“Cizím jazykem se plynule domluvíte po pouhých 14 dnech výuky. Stačí systém multimediálních frází Fast Phrases, umístěný v platformě,” slibuje prodejní internetová stránka, která má také třeba polskou verzi. Jaké multimediální věty? Jaká platforma? Podezřelá reklama popisuje jakési “aktivizování mozkových polokoulí” a “angažování různých smyslů”. Odkazuje na lingvisty a jazykové učitele, kteří nikde jinde nejsou dohledatelní. Reklama ve výsledku pouze nabízí produkt “Fast Phrases” za cenu kolem 1 000 Kč. Kdyby “platforma” skutečně fungovala, byla by hrozně levná, jenomže…

Uživatelské recenze na Fast Phrases a svobodná diskuse

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Fast Phrases dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně jazykový kurz nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky uživatelské recenze. “Tato zavádějící až podvodná reklama nijak nezrychluje studium cizích jazyků. Doporučuji ověřené metody, které předpokládají větší či menší práci,” píše Petr Vladyka. “V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie,” konstatuje Ivan Kupka.

Fast Phrases propagují podvodníci, ačkoli vycházejí ze skutečné metody. Někteří lektoři předkládají svým studentům seznamy frází, které obsahují často používaná slova. Pročítáním krátkých vět údajně lépe pochopíme významy a klíčové termíny uvíznou hlouběji v paměti. Věřit, nebo nevěřit? Každopádně ani Fast Phrases nezkrátí studium cizího jazyka na 14 dní! Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
29. Lis 2015   /   

Tags: Internet, jazyky, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

37 Komentáře zapnuto "Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo"

Upozornit na
avatar
pepo
pepo

Máte pravdu, je to ojeb! Odfotené osoby s menami neexistujú. Ako potom veriť tomu celému! Verte mi, bolo to preverené! Už sa tým zaoberá aj SOI a polícia. Je to PODVOD!!!

Kamil
Kamil

Samozřejmě, že je Fast Phrases podvod – šmejdi.

ATA
ATA

Všichni, co tady přemýšlíte o tom, zda je Fast Phrases podvod nebo ne – já nepochybuji o tom, že ano. Vždyť není možné, aby někdo nabízel výuku cizího jazyka a nezvládl přitom vlastní – všimli jste si té spousty chyb v jejich textech? !!

Iveta
Iveta
Přidávám se – je to podvod..! Nechala jsem se zlákat, protože před léty, když jsem se učila angličtinu, mi můj pan učitel také dával kartičky. Metoda je to celkem účinná – takže nic nového pod sluncem, ale nenaučila jsem se za 14 dní anglicky, to tedy ne… Tak jsem byla potěšená, když jsem tu nabídku viděla na internetu, zaplatila jsem si hned nějaký balíček a čekala, že mi na e-mail přijde nějaký odkaz – jak je to obvyklé, když si něco solidního člověk na internetu najde a zaplatí – a nic! Po měsíci žádný odkaz a nic podobného. Když jsem… Číst vice »
Miroslav
Miroslav

Iveta, zdravím! Ja som si tiež objednal a zatiaľ nič, kedy ste dostali kartičky?

Marcela
Marcela

Já jsem zkusila verzi angličtiny – úroveň 1 – základní znalosti. Musím říct, že kdybych neuměla ani trochu anglicky a byla bych opravdu začátečníkem, nedokázala bych přeložit vůbec nic. Tak těžké a náročné fráze hned v základní úrovni? A i mé nedokonalé znalosti postačily k tomu, abych objevila velké množství chyb, které mohou naučit nesmyslné fráze, dokonce opačného významu.

Honza
Honza

A jejich stránky jsou pěkně “vykutálené”. Když kliknete na slibovanou nabídku “když objednáte ještě dnes, máte vše za 990,- Kč”, tak jste přesměrovaní na stránku, kde vyplníte své adresní údaje a pokud kliknete na pokračovat, tak jste na stránce, kde se dovíte, že za 999,- je jen základ, ale že další Fast Phrases pro mírně pokročilé stojí kolem 2000,- (už si přesně nepamatuji) a celek asi 5000,-… ale to už máte v e-mailu kopii objednávky. Koho by ani toto nevarovalo, tak je naivka.

Jana
Jana

Honzo, mně naopak částka klesla z původních 990 Kč – na “zlevněných” 790 Kč, když jsem z jejich stránek odcházela. O lístečkové – kartičkové metodě jsem slyšela, ale jak koukám podle komentářů, nechala jsem se nachytat (taky nepřišla žádná odezva). A to jim může podvod projít, nebo sepíšeme hromadnou žalobu? Jednou úhradou se naše policie zabývat nebude. :-(

Hana
Hana

Jsem ráda, že jsem si nejdříve přečetla recenze. Děkuji. Hanka

kAREL
kAREL

Vážení,
to co prodává Fast Phrases je veliký podvod. Jak uvádějí, že vám vrátí peníze, nikoli, o peníze přijdete. Je to smyšlená společnost na polské adrese, zřejmě podvodníci. Kurzy si nekupujte, jsou beze smyslu. POZOR NA NĚ.

Klára
Klára

Bohužel i já jsem se stala obětí podvodu. Peníze nikdy nevrátili, jejich kurzy jsou snůškou frází, které nikdy nepoužijete. Již po první lekci zjistíte, že jste naletěli. Kdo jim pošle peníze, nikdy je nedostane zpět. Údajně tihle podvodnice z FAST PHRASES sedí v Karibiku a baví se naší hloupostí. S jejich kurzy byste se nedomluvili nikde. Navíc dělají hrubé chyby, jsou to hloupí, ale vyčůraní lidé.

Vladimír
Vladimír

Asi jsem taky naletěl, když jsem zaplatil před 3 týdny 990,-Kč a k dnešnímu dni jsem nic neobdržel ani po dvou e-mailových urgencích :-(.

Petr Malach
Petr Malach

Lidi, používejte mozek!!!!!

Václav
Václav

:o) – Se snažím používat mozek – ale to oni taky vlastně tvrdí. 😀
A protože snad mi mozek funguje, tak jsem začal hledáním (googlením a ve Wiki) prof. Jána Krukovského – marně. Ale kde tedy nafotili tu knižní stránku s jeho obrázkem a daty narození a úmrtí??? Text je tam nečitelný.

Jarda
Jarda

Nechtěli byste podat hromadnou žalobu? Šel bych do toho. Tohle je o nebe volající!!!

Jana
Jana
Nyní po přečtení komentářů koukám, že jsem také naletěla. V pondělí jsem jim převedla z účtu požadovaných 790 Kč a když (jak i nahoře někdo píše) jsem se nedočkala do dnešního dne žádné odezvy, tak hledám něco o firmě Fast Phrases – a nic jsem nenašla, pouze tyto stížnosti. Tak mám jít taky na policajty? Ti se nějakým necelým osmi stovkám vysmějí. Nebo je někde nějaká hromadná žaloba na ně? Přeci to takto nenechám, já jsem ty prachy neukradla, jenom jsem myslela, že dostanu nějaký materiál (taky jsem totiž slyšela o kartičkové metodě ); že se do doby, než pojedeme… Číst vice »
láďa
láďa

Zaplatil jsem cca 1400 Kč, nic jsem nedostal! Je to podvodná reklama. Psal jsem i na Novinky cz, nikdo neodpověděl. Asi dobrá spolupráce za pěkný honorář.

Petr
Petr
Už podle toho článku bylo naprosto jasné, že to nemůže fungovat. Ještě jsem si ani nestihl vygooglit ty osobnosti a už tady píšete, že neexistují a nemám důvod Vám to vyvracet. Podle tohoto článku byste měli dostat nějakou “platformu” (pravděpodobně kartičky), na které se podíváte, přečtete větu a najednou se aktivují obě mozkové hemisféry a budete se učit 5x rychleji. Pěkná volovina :-). Takže Vy, co jste si to koupili nevím, jestli se to nějak vyřeší vrácením peněz nebo ne (podle mého názoru spíše bohužel ne), ale ponaučení do příště z toho plyne. “Nejdřív googli (hledej na internetu recenze, přečti… Číst vice »
Mája
Mája

Moc děkuji za zveřejněné komentáře, zrovna jsem chtěla objednávat lekci angličtiny za “akční” cenu 790,- Kč. Ještě, že jsem si Vás našla. Za ušetřené peníze koupím raději tlustý slovník :)).

Jitka
Jitka

Podvod, nic se nenaučíte a slíbené vrácení peněz je v nedohlednu. Zvažuji žalobu.

Hanka
Hanka

Tak to se taky hlásím. Ach jo.
Já jsem zaplatila 1880,- kč – a mně poslali link na stažení programu a heslo pro vstup.
Program opravdu stáhnout šel – jenže nevím, zda funguje. Je to setup.exe – tedy pro Windows. Já mám Apple.
V objednávce samozřejmě psali, že je to pro všechny operační systémy.

Napsala jsem jim, jestli mi pošlou apku pro Mac – ještě nemám odpověď. Ale psala jsem jim včera. Tak uvidím, časem.
Docela mne to dostalo, ta stránka tady.

david
david

Děkuji za upozornění. Objednal jsem si 3 stupeň pro pokročilé. Ještě nic nepřišlo. Alespoň jsem ušetřil.

Šárka
Šárka

Před zaplacením jsem našla Vaši diskuzi. :-)

goran
goran

Jsem na tom stejně, teprve teď jsem narazil na diskuzi – o.k., přidám se též k hromadné žalobě.

Jaryn
Jaryn

Každý, kdo zaplatil, je neskutečně hloupý.

Věra Cápková
Věra Cápková

Srdečně vás zdravím, lidičky, také jsem bohužel naletěla a také samozřejmě nereagují na emaily, takže penízky jsou fuč, jen mě utěšuje skutečnost, že boží mlejny melou!

Martin
Martin

Taky se přidávám k hromadné žalobě. Škoda, že jsem na diskuzi nenarazil dřív. :-(

Tony
Tony

Zdravím Vás všetkých, gramatické chyby v ich textoch ma priviedli k Vám. Díky, nekupujte!!!

Nadzam
Nadzam

Zase jste mě napálili a já jsem vám naletěl. Pozdě jsem si přečetl recenze. Vy podvodníci.

Zuzka
Zuzka

Všechny zdravím. S velkým zaujetím jsem si přečetla tu “bombastickou nabídku” samostudia jazyků. Docela mě to dostalo, protože s angličtinou bojuji už nějaký ten rok. Vyplnila jsem formulář, ale pak jsem si to rozmyslela a chtěla jsem to zrušit. A ejhle! Žádný odkaz na zrušení objednávky! Chtěla jsem se vrátit na hlavní stránku a už jsem ji nenašla, prostě se ztratila. Ale našla jsem tuto diskusi a konečně otevřela oči! Opravdu to zavání stejně jak ty reklamy na zhubnutí, svaly, vlasy… Díky za ni.

Katarína Máchalová
Katarína Máchalová

Pripájam sa k pozdraveniu všetkých a zároveň k povzneseniu nálady, pretože sme ušetrili za akciovú cenu výučby!
Mám síce číslo, ale nemám ho kde použiť.
Dúfam, že sa splní večná pravda “Kto s čím hreší, tým trestaný býva”.
Ale myslím si, že je potrebné napriek uvedenej pravde podať aj trestné oznámenie, aby takýto ľudia neprofitovali z takých, ako sme my, čo v dobrej viere poslali peniaze a nemajú nič v rukách (pardon, mám Login).
Pozdravujem. Katarína, večný študent

franta
franta

Ahoj všichni, pokud se nechcete naučit jazyk ani za dlouhou dobu, mohu nabídnout podobné fráze za 500 CZK.
Pokud netrváte na balíčku, je tam 50% sleva.
Doufám, že se objednávky jen pohrnou. :-)

Honza
Honza

Zdravím, taky jsem chtěl “Fast Phrases” koupit. Samozřejmě jsem nevěřil, že se člověk naučí cizí jazyky tak rychle, ale pořád jsem si říkal – kdo ví, jaké to bude. Ještě, že se člověk může informovat a pak až kupovat. Pracuji v zahraničí a potřeboval bych hodně dopilovat němčinu :-). Tak hledám, co bude nej, naštěstí jsem našel tuhle diskuzi a dík moc! Tušil jsem, že to bude nějaká hloupost, tak ještě jednou díky moc!!!

radka
radka

Zdravím, Honzo – a našel jste něco zajímavého? Taky jsem chtěla koupit “Fast Phrases”, ale díky této diskuzi nekoupím. Díky za tip. Radka

vlastimil
vlastimil

Já jsem nenaletěl, protože přemýšlím. Obecně, vážení, při objednávání čehokoli přes Internet, neplatit dopředu, jen DOBÍRKA.

Viktor
Viktor

Ahoj všichni. Také se přidávám k žalobě. Kdo ji bude spisovat?

Jonáš
Jonáš

Já jsem prokoukl podvod už při vstupu na prodejní stránku: spousta chyb v textu, žádné odkazy, nezabezpečený web, nefungující komentáře “z Facebook.com”, neexistující diskutéři, víceméně všechny recenze pozitivní a takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Každopádně nekupovat! Ani přesměrování na platební stránku nebylo zabezpečené!

wpDiscuz
loading
×