decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Fuelfree je zmetek pro zblblé motoristy

Evropským spotřebitelům stačí zdravý rozum, aby rozeznali kvalitu od šmejdu. Máme přece zákony, obchodní inspekce, příbalové letáky, svobodný internet, recenze a diskusní fóra. Ovšem zároveň žijeme v přelomové době, která má taky svoji temnou stranu. Moderní technika zlehčuje lidský život, ale přitom plete člověku hlavu: Roboti berou práci zaměstnancům, média vyrábějí senzace, nadnárodní korporace útočí na naše podvědomí… Není divu, že zdravý rozum občas přestane fungovat! Unavený motorista potom může koupit pitomost jménem Fuelfree.

Než nakoupíme, zpomalme a chvíli přemýšlejme

Možná taky vídáte reklamu na senzační “spořič/šetřič paliva”. Údajně stačí připevnit “jasně žlutý prvek na palivovou hadici”, čímž vytvoříte “magnetické pole”, které “rovnoměrně rozdělí molekuly benzínu nebo nafty”, takže “spotřeba klesá na 30 až 40 %” při stejném výkonu. Mašinku “Fuelfree” doporučuje “český automechanik Petr Drive, 26 let”. Popravdě, fyzice ani automobilům vůbec nerozumím, ale přesto veřejně varuji: Žádný Fuelfree nekupujte, líbivé reklamě nevěřte, chtějí vás okrást zákeřní parchanti! A samozřejmě přidám argumenty:

  • Prodejce předraženého šuntu skrývá svoji identitu, což je podle evropského práva nezákonné
  • Inzerovanou věcičku neprodává žádný legální obchod, protože by svým zákazníkům nijak nepomohl.
  • Neuvěřitelná reklama nápadně připomíná dřívější podvody, které zklamaly řadu českých motoristů

Fuelfree tady už několikrát byl, a selhal

Podvodníci dříve nabízeli vynálezy MagnuFuelProEngine Ultra, které měly rovněž zvýšit výkon motoru a snížit spotřebu paliva. Recenze českých motoristů najdete pod TÍMTO odkazem. “Určitě neinvestuji tisícovku, pokud nemám jistotu, že platím konkrétní a transparentní české – nebo aspoň evropské firmě. Ať už se olej jmenuje ProEngine Ultra, Fuelfree anebo třeba Slzy Svaté Magdaleny,” glosuje například Milan.

“Logicky nelze snížit spotřebu paliva, a nepřímo úměrně zvýšit účinnost motoru, o 60 % až 70 %. Tohle váš stroj prostě nezvládne kvůli svým mechanickým vlastnostem. Za tisícovku leda zničíte motor, který má hodnotu 50 tisíc korun,” upozorňuje Robert. “Sliby, sliby, sliby, ale v balíčku doručeném kurýrem nebyl ani daňový doklad pro případnou reklamaci. Po žádosti o vrácení peněz mně poslali jakousi adresu do Polska. Je to podvod,” uzavírá pan Řehák.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
18. Čvc 2017   /   

Tags: doprava, Internet, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

17 Komentáře zapnuto "Fuelfree je zmetek pro zblblé motoristy"

Upozornit na
avatar
novak
novak

Na německém webu najdete stejné stránky, pouze se šťastní majitelé zázračného přístroje “Fuelfree” na totožných fotkách jmenují jinak.

Karel Vinohradsky
Karel Vinohradsky

Zdravím. Máte nějaké hmatatelné důkazy, že Fuelfree nefunguje? Nebo jenom vyvozujete, že každá netransparentní firma vždycky prodává pouze krámy?

Lebkoslav
Lebkoslav

To je velice zajímavá připomínka, pane Vinohradský. Máte vy nějaké hmatatelné důkazy, že FuelFree FUNGUJE? Tím samozřejmě nemyslím různá tvrzení a falešná svědectví pracovníků a zákazníků prodávající firmy.

chip95
chip95
Ještě před rokem 1989 se v Tuzexu prodával výrobek ke zlepšení jiskry na svíčkách, a tím k úspoře paliva až o 5 % (za 5 bonů – asi 30 Kčs). Byl to vlastně mezikus na vysokonapěťovém kabelu mezi zapalovací cívkou a rozdělovačem. Jeden se mi dostal do rukou a po rozebrání jsem našel doutnavku, která se snad dodnes používá do elektrikářské zkoušečky. Byl to tehdy dobrý marketingový tah, ale skutek utek. A dnes tohle šméčko v podobě magnetů stojí daleko více peněz. Ještě bych měl k tématu takovou úvahu. Nikdo z kupujících nepřizná, že se nechal napálit, a proto třeba… Číst vice »
Kulhánek
Kulhánek

Kdyby Fuelfree fungoval, proč by ho nepoužívali sami výrobci automobilů? Vždyť honba za nižší spotřebou a vyšším výkonem je “svatým grálem” všech konstruktérů!

Pacák
Pacák

Kdyby prodávala nešmejdy, byla by transparentní.Vstoupit do diskuze

Jirka
Jirka

Obdobný výrobek jsem kdysi pořídil a použil ve Škodě 120. Jediné, co jsem pozoroval, bylo možná lepší startování a skutečně nižší spotřeba – asi o 1 decilitr na 100 kilometrů. Ale proč bych měl dávat za kus magnetu (ačkoli pěkně upravený) 2 000 Kč? Jako adekvátní by mně přišla cena kolem 50 Kč. Motoristický fanda

miro
miro

Mal som aj ja podobný predmet, bol to obyčajný magnet, ktorý sa dal okolo prívodnej benzínovej hadičky do karburátora. Stálo to vtedy cca 15,00 československých korún. Ani po prejdení cca 50 000 km som nemal nižšiu spotrebu, bolo to len na okrasu.

Jindra
Jindra

Úplný nesmysl, oblbování nadmíru důvěřivých a naivních lidí. Na první pohled bezcenný šunt, v hodnotě méně než půl dolaru za deset kusů. Jako kdybyste chtěli z vody vyrobit benzín, nebo zlato z papíru. Všechny osoby, které “Fuelfree” prodávají, bych nechal okamžitě a bez milosti přemístit do detenčního pracovního tábora, pro zahřátí na pět let, tam by přišly na užitečnější myšlenky.

Bořislav Říha@seznam.cz
Bořislav Říha@seznam.cz

Škoda, že blbci a šmejdi nemůžou mít vlastní, izolovaný stát, potom by tady vznikl ráj.

Radek
Radek

Taky jsem podlehl reklamě. Šetřič jsem objednal, ale nepřevezmu. Uvidím, co se bude dít potom. Na stránkách firmy není e-mail, telefon a reklamační řád. Prostě zase podvod.

Libor
Libor

Co čekat od frajerů, kteří cizojazyčný text přeloží internetovým překladačem, takže nemá hlavu ani patu. Koupit může jen totální blbec.

Tomáš
Tomáš

Tuhle věc koupíte v Číně za 0,80 dolaru.

Míra
Míra

Taky mi vyskočila reklama na revoluční zázrak “Fuelfree”, který prý ničí konkurenci. Ale když zapnu mozek, jasně vidím podvod – internetovou odnož “šmejdů”!

pavel
pavel

Tohle fakt může koupit jenom úplný blázen.

Zvoník
Zvoník

Podobný výrobek, jenomže za bolševika, kdysi prodávala i Mototechna: magnety v modrém plastovém pouzdře s klipem, na palivovou hadici. Asi za 45 Kčs. A šetřily palivo/peníze? Nešetřily! Tyhle kecy o magnetickém poli, které ovlivňuje nemagnetické palivo, tam byly také! Takže od dob bolševiků se mnoho nezměnilo. Lidi jsou akorát blbější a zapomínají na historii.

Koldad
Koldad

Lidé vždy zapomínali na historii. Proto se stále opakuje – viz Babiš.

wpDiscuz
loading
×