decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Helvetia Apotheke – recenze drsné “lékárny”

Slušně vychovaný člověk přijme hovor, jakmile uslyší zvonění svého telefonu. Navíc každý občas potřebujeme léky, nebo přinejmenším vitamíny a švýcarské výrobky mají vynikající pověst. Zkrátka, málokdo očekává podvodníky za značkou Helvetia Apotheke. Recenze bezradných zákazníků však vyznívají varovně a vzbuzují palčivé otázky. Jak můžeme zrušit objednávku zboží, kterou jsme učinili po telefonu? A musíme platit za balíčky, které nechceme a obratem posíláme zpátky?

Přijmete “dárek” a potom musíte platit každý měsíc

Zkušení spotřebitelé vědí, že bychom neměli dávat peníze žádné firmě, která tají svoje jméno a nemá pobočku na území Evropské unie (protože budeme těžko vymáhat svoje práva třeba na Floridě). Tudíž stále méně Čechů a Češek kupuje podvodné tablety proti bolesti Flexa Plus, krém na křečové žíly Varikosette nebo motorový olej ProEngine Ultra. Jenomže nyní začíná české spotřebitele obvolávat jakási Helvetia Apotheke. Recenze pobouřených zákazníků kritizují především nátlakovou a manipulativní prodejní strategii.

“Varuji před nečestným jednáním firmy Helvetia Apotheke! Zhruba před rokem jsem se zúčastnila telefonického průzkumu trhu, ohledně zdravé výživy a sportu. Před 6 měsíci volali znova, že děkují a pošlou doplněk stravy, za který zaplatím jenom poštovné 79 Kč. Jenomže potom začaly chodit balíčky v intervalu 20 dnů, vždycky za 179 Kč!,” varuje žena ze Středočeského kraje ZDE. Podobné recenze vyšly také ZDE, ZDE nebo ZDE.

Kdo stojí za značkou Helvetia Apotheke? Recenze a řešení

Někteří spotřebitelé přiznávají, že první dárkový zásilka obsahovala zhruba následující sdělení: “Jste spokojena s uvítacím balíčkem? Výborně! Takže vám vždycky po 20 dnech expedujeme další a další a další dávky přípravku, pokaždé za zvýhodněnou cenu 179 Kč! Pokud nejste spokojena a nechcete další zásilky, musíte nám svoje odmítnutí sdělit do 10 dnů od přijetí uvítacího balíčku.” Zpětně člověk pochopí, že raději vůbec neměl přijímat takzvaný dárek od neznámého dobrodince; málokdo rozdává cennosti, aniž by požadoval protihodnotu.

Recenze mohou varovat širokou veřejnost, ale co když vám nechtěné balíčky už začaly chodit? Ačkoli keltský kmen helvétů normálně spojujeme s územím Švýcarska, za značkou Helvetia Apotheke stojí česká firma Helvetia Direct Marketing s.r.o. “Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí zboží a zboží vrátit. Pro co nejrychlejší vyřízení Vašeho požadavku písemnou výpověď zasílejte prosím na adresu zákaznického centra: Helvetia Apotheke, PO BOX 86, 102 00 Praha 102,” stojí v obchodních podmínkách, vyvěšených na webu českého prodejce.

Jde o mezinárodní skandál, jak ukazuje estonská reportáž:

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
23. Lis 2016   /   

Tags: marketing, nebezpečné potraviny a výrobky, recenze

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

12 Komentáře zapnuto "Helvetia Apotheke – recenze drsné “lékárny”"

Upozornit na
avatar
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák

Moje stará teta (80) toho má doma štosy a teď jsme ji odvezli do LDN, takže jí “Helvetia Apotheke” moc nepomohla. Napsali jsme odhlašovací dopis a ať svoje zboží klidně dál posílají, stejně odběratelka není a pravděpodobně už ani nebude doma, protože bohužel spíš dřív umře.

Vlasta Rabanová
Vlasta Rabanová

Nepoctivá společnost. Posílají zboží, které jsem si neobjednala a já musím platit poštovné za jeho vrácení. Při telefonickém rozhovoru jsme se domluvila s telefonistkou, že si vezmu jen zkušební vzorek a dál už nic nebudu chtít. Pochopitelné, že slib nedodrželi a poslali další. Jsem v okresním městě, kde je asi 8 lékáren a já si mohu podle potřeby vybrat zboží dle vlastního uvážení. Jsem velice nespokojená, asi to zboží za moc nestojí, když ho nabízejí podvodnou formou.

Antonín Majer
Antonín Majer

Nenechte se nachytat takto podvodnou firmou, jakou je HELVETIA APOTHEKE. Telefonicky vás kontaktují a pak už jen platíte za nesmyslné balíčky, které opravdu za moc nestojí a jenom ždímají peníze. Aby ušetřili, tak vás jenom jednou prozvoní a pak řeknou, že jste mobil nebral. Následně nastupují hodně agresivní asistentky, které vám neustále skáčou do hovoru. Toto platí také pro další podvodnou firnu, která se jmenuje CREDITEXPRESS. Dejte si opravdu VELKÝ POZOR na tyto PODVODNÉ firmy.

Jarmil
Jarmil

Vlasto, chtěl bych slyšet ten hovor, asi probíhal malinko jinak.

Jana
Jana
Mně také volali – před Vánocemi. Neznámá čísla vůbec nezvedám, ale měla jsem objednané dárky přes internet, tak jsem hovor přijala, co kdyby byl nějaký problém. Ozvala se paní, jestli bych nechtěla nějaké vitamíny, jen za poštovné, k ničemu se nezavazuji atd. Teď mně zásilka přišla, naštěstí jsem nebyla doma, takže jsem nic nepřebrala. Nedalo mně to a podívala jsem se na internet, co jsou vlastně zač. No málem jsem omdlela, učebnicový příklad ŠMEJDŮ. Okamžitě jsem napsala odstoupení od smlouvy (vůbec jsem netušila, že nějakou smlouvu uzavírám), poslala ji doporučeně, balík nepřebírám. Napsala jsem jim, že 1/ nepřeji si, aby… Číst vice »
Jarmil
Jarmil

Lidi, pořád si stěžujete, ale objednáváte vy :-). Bylo vám 18, tak snad víte, co děláte. Neplakejte furt a začněte přemýšlet.

Markéta
Markéta

Přesně tak, od Helvetia jsem taky přijala zkušební vzorek v ceně poštovného a operátor mi podmínky dost jasně sdělil. Po obdržení zásilky jsem odběr zrušila a vzala jednorázově 120 tablet, protože vycházely cenově lépe a nemám nejmenší problém!

Ale pokud někdo nevnímá, jenom všechno odkýve jako ovce a potom bezmyšlenkovitě odloží fakturu, která taktéž obsahuje obchodní podmínky, má smůlu. Jak říká Jarmil, myslete hlavou a poslouchejte, když vám někdo něco říká! Jediný, koho lze omluvit, jsou senioři, kteří bohužel už tolik bystrosti nemají, ale všichni ostatní jste troubové.

matejov josef
matejov josef

Jano, já bych se asi podobnými otázkami nezabýval, balíček bych prostě nepřijal a víc bych prostě nekomunikoval. Pokud bych uvítací balení už převzal a potom dostával další nevyžádané zásilky, taktéž bych nic dalšího nepřijímal a nechal všechno vracet odesilateli. Nějaká “smlouva po telefonu” je hloupost, bez Vašeho podpisu není smlouva.

olga dancakova
olga dancakova

Také jsem naletěla a pokud mi přijde balíček, tak ho nepřevezmu a pošlu zpátky.

David
David

Babička také dostala první dávku. Poté nic neobdržela, ale došla faktura. Teď s nimi komunikuji. Chci, aby sdělili podací čísla zásilek, když údajně následovaly další dávky, ale odmítají poskytnout požadované informace. Takže možná poslali balíčky obyčejně, zboží se ztratilo a nyní chtějí, aby babička podepsala čestné prohlášení. To odmítáme my. Ať dokážou, že babička balíky převzala! P.S. Jak vám chodí další balíčky – na podpis, nebo bez podpisu?

KarolinaKarolina
KarolinaKarolina

Naprosto šmejdi: Telefonní operátorka říkala, že nabízí pouze zkušební balíček. Zásilky však potom chodily třikrát za měsíc. Nic jsem nepřebírala, načež přišel dopis, že dlužím 800 Kč! Vše odmítnout! Jsou to šmejdi.

wpDiscuz
loading
×