decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Helvetia Apotheke – recenze drsné “lékárny”

Slušně vychovaný člověk přijme hovor, jakmile uslyší zvonění svého telefonu. Navíc každý občas potřebujeme léky, nebo přinejmenším vitamíny a švýcarské výrobky mají vynikající pověst. Zkrátka, málokdo očekává podvodníky za značkou Helvetia Apotheke. Recenze bezradných zákazníků však vyznívají varovně a vzbuzují palčivé otázky. Jak můžeme zrušit objednávku zboží, kterou jsme učinili po telefonu? A musíme platit za balíčky, které nechceme a obratem posíláme zpátky?

Přijmete “dárek” a potom musíte platit každý měsíc

Zkušení spotřebitelé vědí, že bychom neměli dávat peníze žádné firmě, která tají svoje jméno a nemá pobočku na území Evropské unie (protože budeme těžko vymáhat svoje práva třeba na Floridě). Tudíž stále méně Čechů a Češek kupuje podvodné tablety proti bolesti Flexa Plus, krém na křečové žíly Varikosette nebo motorový olej ProEngine Ultra. Jenomže nyní začíná české spotřebitele obvolávat jakási Helvetia Apotheke. Recenze pobouřených zákazníků kritizují především nátlakovou a manipulativní prodejní strategii.

“Varuji před nečestným jednáním firmy Helvetia Apotheke! Zhruba před rokem jsem se zúčastnila telefonického průzkumu trhu, ohledně zdravé výživy a sportu. Před 6 měsíci volali znova, že děkují a pošlou doplněk stravy, za který zaplatím jenom poštovné 79 Kč. Jenomže potom začaly chodit balíčky v intervalu 20 dnů, vždycky za 179 Kč!,” varuje žena ze Středočeského kraje ZDE. Podobné recenze vyšly také ZDE, ZDE nebo ZDE.

Kdo stojí za značkou Helvetia Apotheke? Recenze a řešení

Někteří spotřebitelé přiznávají, že první dárkový zásilka obsahovala zhruba následující sdělení: “Jste spokojena s uvítacím balíčkem? Výborně! Takže vám vždycky po 20 dnech expedujeme další a další a další dávky přípravku, pokaždé za zvýhodněnou cenu 179 Kč! Pokud nejste spokojena a nechcete další zásilky, musíte nám svoje odmítnutí sdělit do 10 dnů od přijetí uvítacího balíčku.” Zpětně člověk pochopí, že raději vůbec neměl přijímat takzvaný dárek od neznámého dobrodince; málokdo rozdává cennosti, aniž by požadoval protihodnotu.

Recenze mohou varovat širokou veřejnost, ale co když vám nechtěné balíčky už začaly chodit? Ačkoli keltský kmen helvétů normálně spojujeme s územím Švýcarska, za značkou Helvetia Apotheke stojí česká firma Helvetia Direct Marketing s.r.o. “Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí zboží a zboží vrátit. Pro co nejrychlejší vyřízení Vašeho požadavku písemnou výpověď zasílejte prosím na adresu zákaznického centra: Helvetia Apotheke, PO BOX 86, 102 00 Praha 102,” stojí v obchodních podmínkách, vyvěšených na webu českého prodejce.

Jde o mezinárodní skandál, jak ukazuje estonská reportáž:

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
23. Lis 2016   /   

Tags: marketing, nebezpečné potraviny a výrobky, recenze

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

24 Komentáře zapnuto "Helvetia Apotheke – recenze drsné “lékárny”"

Upozornit na
avatar
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák

Moje stará teta (80) toho má doma štosy a teď jsme ji odvezli do LDN, takže jí “Helvetia Apotheke” moc nepomohla. Napsali jsme odhlašovací dopis a ať svoje zboží klidně dál posílají, stejně odběratelka není a pravděpodobně už ani nebude doma, protože bohužel spíš dřív umře.

Vlasta Rabanová
Vlasta Rabanová

Nepoctivá společnost. Posílají zboží, které jsem si neobjednala a já musím platit poštovné za jeho vrácení. Při telefonickém rozhovoru jsme se domluvila s telefonistkou, že si vezmu jen zkušební vzorek a dál už nic nebudu chtít. Pochopitelné, že slib nedodrželi a poslali další. Jsem v okresním městě, kde je asi 8 lékáren a já si mohu podle potřeby vybrat zboží dle vlastního uvážení. Jsem velice nespokojená, asi to zboží za moc nestojí, když ho nabízejí podvodnou formou.

Antonín Majer
Antonín Majer

Nenechte se nachytat takto podvodnou firmou, jakou je HELVETIA APOTHEKE. Telefonicky vás kontaktují a pak už jen platíte za nesmyslné balíčky, které opravdu za moc nestojí a jenom ždímají peníze. Aby ušetřili, tak vás jenom jednou prozvoní a pak řeknou, že jste mobil nebral. Následně nastupují hodně agresivní asistentky, které vám neustále skáčou do hovoru. Toto platí také pro další podvodnou firnu, která se jmenuje CREDITEXPRESS. Dejte si opravdu VELKÝ POZOR na tyto PODVODNÉ firmy.

Jarmil
Jarmil

Vlasto, chtěl bych slyšet ten hovor, asi probíhal malinko jinak.

Karel
Karel

Jarmile, nejste náhodou jeden z těch podvodných šmejdů?! Že se tak vehementně “lékárny” Helvetia zastáváte!

Jana
Jana
Mně také volali – před Vánocemi. Neznámá čísla vůbec nezvedám, ale měla jsem objednané dárky přes internet, tak jsem hovor přijala, co kdyby byl nějaký problém. Ozvala se paní, jestli bych nechtěla nějaké vitamíny, jen za poštovné, k ničemu se nezavazuji atd. Teď mně zásilka přišla, naštěstí jsem nebyla doma, takže jsem nic nepřebrala. Nedalo mně to a podívala jsem se na internet, co jsou vlastně zač. No málem jsem omdlela, učebnicový příklad ŠMEJDŮ. Okamžitě jsem napsala odstoupení od smlouvy (vůbec jsem netušila, že nějakou smlouvu uzavírám), poslala ji doporučeně, balík nepřebírám. Napsala jsem jim, že 1/ nepřeji si, aby… Číst vice »
Jarmil
Jarmil

Lidi, pořád si stěžujete, ale objednáváte vy :-). Bylo vám 18, tak snad víte, co děláte. Neplakejte furt a začněte přemýšlet.

Markéta
Markéta

Přesně tak, od Helvetia jsem taky přijala zkušební vzorek v ceně poštovného a operátor mi podmínky dost jasně sdělil. Po obdržení zásilky jsem odběr zrušila a vzala jednorázově 120 tablet, protože vycházely cenově lépe a nemám nejmenší problém!

Ale pokud někdo nevnímá, jenom všechno odkýve jako ovce a potom bezmyšlenkovitě odloží fakturu, která taktéž obsahuje obchodní podmínky, má smůlu. Jak říká Jarmil, myslete hlavou a poslouchejte, když vám někdo něco říká! Jediný, koho lze omluvit, jsou senioři, kteří bohužel už tolik bystrosti nemají, ale všichni ostatní jste troubové.

matejov josef
matejov josef

Jano, já bych se asi podobnými otázkami nezabýval, balíček bych prostě nepřijal a víc bych prostě nekomunikoval. Pokud bych uvítací balení už převzal a potom dostával další nevyžádané zásilky, taktéž bych nic dalšího nepřijímal a nechal všechno vracet odesilateli. Nějaká “smlouva po telefonu” je hloupost, bez Vašeho podpisu není smlouva.

olga dancakova
olga dancakova

Také jsem naletěla a pokud mi přijde balíček, tak ho nepřevezmu a pošlu zpátky.

David
David

Babička také dostala první dávku. Poté nic neobdržela, ale došla faktura. Teď s nimi komunikuji. Chci, aby sdělili podací čísla zásilek, když údajně následovaly další dávky, ale odmítají poskytnout požadované informace. Takže možná poslali balíčky obyčejně, zboží se ztratilo a nyní chtějí, aby babička podepsala čestné prohlášení. To odmítáme my. Ať dokážou, že babička balíky převzala! P.S. Jak vám chodí další balíčky – na podpis, nebo bez podpisu?

Jan
Jan

Podle mojí zkušenosti jsou operátoři, nejenom firmy HELVETIA APOTHEKE, proškolení, aby hodně prodávali. Řeknou vše potřebné a pokud souhlasíte, automaticky uzavíráte smlouvu. Potom obdržíte uvítací balíček, za který platíte poštovné. Příště už platíte samotný produkt.

Já jsem e-mailem, dle všeobecných obchodních podmínek, požádal o zrušení zásilek, přitom jsem povinně uvedl svoje zákaznické číslo. Obratem odpověděli, že službu ruší, jenom ať ještě zaplatím dlužnou částku, což jsem učinil (balíček skutečně dorazil).

Závěr: Dávejme pozor, než cokoli odsouhlasíme. A čtěme všeobecné obchodní podmínky, včetně vypovězení smlouvy. Jinak děláme chybu.

KarolinaKarolina
KarolinaKarolina

Naprosto šmejdi: Telefonní operátorka říkala, že nabízí pouze zkušební balíček. Zásilky však potom chodily třikrát za měsíc. Nic jsem nepřebírala, načež přišel dopis, že dlužím 800 Kč! Vše odmítnout! Jsou to šmejdi.

Lenka
Lenka

Taky mi volali. Prý děkují, že jsem se zúčastnila nějakého průzkumu a pošlou mně dárek, pouze za poštovné. Zaprvé si vůbec nepamatuji, že bych se nějakého průzkumu zúčastnila. A za druhé, i kdyby ano, určitě bych nikdy nikam neuvedla své jméno nebo jakékoli osobní informace. Otázka tedy zní: ODKUD mají kontakty? Nejde o náhodně vytočená čísla, oni vědí, komu volají. A sami svůj zdroj neprozradí, vymlouvají se atd. Takže hovor raději okamžitě ukončit. :-)

Alena
Alena

Dávejte velký pozor! PODVOD, ještě, že jsem zavčas zakročila! Nikdy jsem nesouhlasila s pravidelným zasíláním výrobků. Odeslala jsem zpátky i první vzorek, na vlastní náklady.

Lukáš
Lukáš

Také mně zatelefonovala firma Helvetia Apotheke: Operátorka mi nabídla cosi zdarma. Když mi přišel “testovací vzorek” a volal jsem zpátky, několik dní tam nefungovaly telefony, nebo byly permanentně obsazené. Spojili mě teprve, až jsem dostal další dávku, což už mě stálo několik stokorun. Ale telefonistka nebyla schopna odpovědět, co se vlastně děje, chtěla předat záležitost jinam. Jsem slušný člověk, ale nemám rád podvodníky. Diskusní fóra na internetu jsou hezká, ovšem musíme podat hromadnou žalobu.

Petr Juříček
Petr Juříček

Helvetia apotheke = jenom banda podvodníků. Poslali mi hromadu balíčků na starou adresu, což jsem s odstupem času zjistil, všechno vrátil zpátky – ale za dalšího půl roku vystavili 5 upomínek a z 420 Kč vypočítali dluh 1 400 Kč, rovnou přes vymahačskou firmu! Ani jeden telefon, žádný doporučený dopis, prostě nedají člověku vědět a potom mačkají. Žumpa! Držte se od těchhle ptáčků co nejdál!

Alena
Alena
Také musím připojit svůj názor ohledně této pochybně vyhlížející firmy. Volají mi denně, pokaždé z jiného čísla. Před nedávnem kontaktovali také blízké členy mé rodiny. Jak již bylo uvedeno, znají telefonní číslo a k tomu ještě jméno a příjmení. Prostě – s osobními údaji se asi kšeftuje hromadně a ve velkém a mohou být prodávány (na první pohled) seriózními společnostmi, například bankami nebo pojišťovnami, jak mě informoval telefonní operátor. Takže pozor, co podepisujete. Stačí třeba nevinně vyhlížející dodatek, který vystaví a k podpisu předloží banka. V dodatku se dočtete, že souhlasíte s poskytováním osobních údajů dalším stranám po dobu několika… Číst vice »
Karel Martel
Karel Martel

Varuji všechny před praktikami této společnosti.

Zdenek
Zdenek

Firma Helvetia Direct Marketing s.r.o.
C 138842 vedená u Městského soudu v Praze

Jednatel 1:
Ing. RUDOLF BECHYNĚ, dat. nar. 26. srpna 1971
Praha, Nad Horizontem 3/263, PSČ 10200
Den vzniku funkce: 20. května 2008

Jednatel 2:
PAVEL VÁŇA, dat. nar. 7. července 1965
Ke Starému lisu 108, Žernovka, 251 62 Mukařov
Den vzniku funkce: 20. května 2008

Tak jednatelům všichni napište a zároveň pošlete stížnost soudu.

Dagmar
Dagmar

Také jsem, jako mnoho z Vás, naletěla těmto podvodníkům. A všechny vás vyzývám: Spojme se a zašleme stížnost soudu. Já osobně budu jednat s jistou právní poradnou, již jsem byla i na policii. Kdo se připojí?

Libor
Libor

Já určitě.

Zdeňka
Zdeňka

Dobrý den, ráda se připojím, praktiky firmy jsou nehorázné.

wpDiscuz
loading
×