decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Puk ve lví tlamě: Všimli jste si fóru na národním dresu?

Nový národní hokejový dres

Mimochodem… nové hokejové logo na dresech našich hráčů se mně LÍBÍ MOC.

Ještě jsem váhal s hodnocením, ale vynikne to při sledování zápasu, kdy díky rychlosti hokeje, dalším prvkům výstroje, obvyklé vzdálenosti kamery atd. jsou vlastně k dispozici jen rychlé “záblesky”, kdy jde hráčům vidět hruď. A logo je přesně vytvořené pro tyto situace – je graficky zjednodušené, takže je velmi snadno a okamžitě rozpoznatelné a pochopitelné, pěkně “mrká”. Grafika je moderní, vtípek, kdy jazyk lva je v druhém plánu současně pukem v tlamě, je prima. Je docela umění dát do loga fór, aby nebyl za hranou a nedehonestoval a tady se to podařilo.

Logo na hrudi hokejisty je určeno pro televize a zejména pro zahraniční diváky, pro desítky, možná stovky miliónů lidí u televizorů tam venku. My to rozpoznat nepotřebujeme – je to určeno pro ty, kteří neznají a pro které je určeno sdělení, že tito hráči jsou z “Czech Republic” (na starém dresu vůbec nebylo) a že našim národním znakem je lev s korunkou. U předchozí verze dresu neměl nikdo zvenčí šanci rozkódovat, co to tam v tom mišmaši grafických prvků je.

Starý národní hokejový dres

Tendence odmítat novou věc je přirozená, ale myslím, že za pár let nám to bude připadat jako skvělé logo, které “je tam odjakživa”. A vlaječka pod krkem namísto jakýchsi tenkých proužků (ty fakt na naší vlajce nejsou) je taky prima.

Redakční poznámka: Jiří Hlavenka svoje komentáře publikuje na svém facebookovém profilu, jejich přebírání nám laskavě povolil.

Další články od Jiřího Hlavenky:

Jiří Hlavenka
Investor a podnikatel
Regionální politik
12. Kvě 2019   /   

Tags: společnost, zábava

loading
×