decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Mobile de – prodej ojetých v češtině: rizika a výhody

Evropská společnost je sjednocená, navzdory historickým válkám a nacionalistům. Většina Čechů ukládá svoje peníze do rakouské nebo belgické banky, jídlo nakupuje v německých obchodech a pitnou vodu doma odebírá od francouzské nebo španělské firmy. Globalizaci pociťujeme stále silněji díky dopravním a informačním technologiím, zejména internetu. Současné trendy vystihuje mobile de – prodej ojetých, ale také úplně nových automobilů. Prostřednictvím jednoho portálu prodávají a nakupují motoristé napříč celým kontinentem. Češi mají situaci ještě pohodlnější od chvíle, co funguje mobile.de v češtině.

Brňák nakoupí ojeté Volvo přímo ze Stockholmu, Pražák pořídí zánovní Ferrari rovnou z Turína. Anebo naopak, svoji škodovku můžete prodat třeba Lucemburčanovi. Miliony obchodníků a řidičů používají internetovou aplikaci mobile de – prodej ojetých i nových vozidel. “Čekají tady na vás rodinná auta i dodávky, veteráni, limuzíny, motorky a karavany. Denně přes 1,4 milionu vozidel,” láká majitel serveru. Ale máme vůbec záruku, že se nestaneme obětí podvodu? Jsou kvalitativní rozdíly mezi německou, potažmo anglickou verzí a mobile.de v češtině? Jak vlastně celý systém funguje? Na všechny důležité otázky taky najdeme odpovědi.

Smluvní podmínky mobile.de v češtině

“V žádné fázi se nezapojujeme do procesu koupě vozidla. Veškeré dohody týkající se prodeje jsou uzavřeny mezi kupujícím a prodávajícím,” přiznává samotný provozovatel portálu mobile de – prodej ojetých vozů. Vlastně vytváří jenom jakousi sociální síť, ve které můžeme potkat podvodníka stejně jako venku, na ulici svojí obce. Než případně uzavřeme obchod, buďme tedy obezřetní. “Požadavek na platbu předem je obvykle příznakem pokusu o podvod. Nikdy nepřevádějte peníze předem!,” varuje provozovatel. Organizátor virtuálního tržiště sídlí na předměstí Berlína, na adrese: Albert-Einstein-Ring 2-6, D-14532, Kleinmachnow-Dreilinden.

Jak funguje mobile de, prodej ojetých i nových vozů?

Nabídku můžete filtrovat podle různých kritérií: značky (od Audi po Volkswagen, respektive podrobněji od Abarth po Wiesmenn), modelu (například Seat Ibiza, Toledo, Cordoba), typu (kombi, kupé, kabriolet apod.), data první registrace, nájezdu, ceny, výkonu, objemu, původu (Belgie až Turecko) nebo výbavy. Mobile.de v češtině představuje plnohodnotnou alternativu hlavní, německé verzi. Vyhledávání lze omezit taky například podle bezpečnostních prvků, servisní historie a prodejce, ačkoli není úplně jasné, jaký je rozdíl mezi “soukromým prodejcem” a “dealerem”, který obvykle bývá soukromou firmou.

  • Mobile de – prodej ojetých a nových automobilů v češtině najdete ZDE.
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
18. Bře 2016   /   

Tags: doprava, Internet, marketing, Německo

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

5 Komentáře zapnuto "Mobile de – prodej ojetých v češtině: rizika a výhody"

Upozornit na
avatar
martin dalihod
martin dalihod

Vyzkouším obojí – prodej i koupi vozů! :-)

Zdeněk Václavíček
Zdeněk Václavíček

Chci prodat ojeté osobní auto prostřednictvím a na stránkách mobile.de.

Jan Hammer
Jan Hammer

Dobrý den, mám vin auta, které mi bude dovezeno z Německa. Jak zjistím, že nemá leasing, není kradené atd? Díky za odpověď. Jan Hammer

Tomsa
Tomsa

Nevím, jak zjistit datum vložení inzerátu na mobile.de.

wpDiscuz
loading
×