decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Montážník v polygrafii – platové třídy

Montážník v polygrafii dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.06.05. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Montážník v polygrafii dokresluje netypické litery

5. platová třída

  1. Lámání (včetně korektur) publikací a časopisů jedno- i dvousloupečných kombinovaných s obrázky, vzorci, tabulkami a podobně s dokreslováním netypických znaků a cizích liter.
  2. Zhotovování (včetně rozměrových archů) kombinovaných montáží pro ofsetový tisk.

6. platová třída

  1. Lámání (včetně korektur) náročných publikací (vícesloupečných s vysvětlivkami, poznámkami, margináliemi, oblomením obrázků, iniciálami, nepravidelnou úpravou apod., vyskytujících se převážně v celém díle) kombinované s obrázky, vzorci, tabulkami apod. s dokreslováním netypických znaků s cizích liter.
  2. Zhotovování barvotiskových montáží včetně rozměrových archů, kolíčkovým způsobem.

7. platová třída

  1. Zhotovování montáží náročných časopisů včetně rozměrových archů, ve více verzích a náročných barvotiskových časopisů, jejichž výrobní harmonogram je stanoven maximálně v hodinách.
  2. Zhotovování barvotiskových montáží včetně rozměrových archů, montovaných na kresbu bez krycích znamének a bez použití kolíčkového způsobu.
  3. Zhotovování (včetně rozměrových archů) montáží topografických, speciálních a atlasových map.
  4. Zhotovování (včetně rozměrových archů) montáží s vysokou soutiskovou přesností na celé ploše montáže pro velkoformátové tiskové stroje.
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
07. Lis 2016   /   

Tags: plat, povolání

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz
loading
×