decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Vznikne v Česku Nadace pro podporu zlaté mládeže?

Založit nadaci pro podporu dětí milionářů má stejnou logiku jako dávat dotace velkým a silným koncernům. Naši podporu potřebují malé a střední firmy, v zemědělství primárně farmy rodinného typu.

Peníze, české koruny

V této zemi si musíme určit priority. V našich státních nemocnicích, domovech seniorů a v dalších ústavech pracuje údržbář osm hodin za 13 tisíc, uklízečka za 11 tisíc, z policie odchází ti nejlepší do soukromého sektoru. Namísto abychom těmto lidem přidali a přirozeně tím zvedli příjmovou hranici v zemi u všech zaměstnanců, což je nyní ohromná šance v době růstu, a konečně odtrhli pořádnou porci lidí od hranice chudoby, vymýšlíme podivné projekty pro potřebné, co pro potřebné, pěkně pro všechny. Jako například zlevněné jízdné, které nás bude stát 7 miliard korun. Víte jaký vítr v ekonomice by tyto peníze udělaly v peněženkách hasičů, policistů, vojáků, zdravotních sester, lékařů nebo třeba těch uklízeček v nemocnicích?

Podpora malých a středních firem zvýší konkurenci, stabilizuje ekonomiku zejména v těžkých dobách, neb ti velcí odchází první. Zase teď budeme skuhrat jak nám EU ubližuje, ale my se opravdu chováme divně. Z daní nás všech podporujeme ty nejbohatší. Jen pár statečných začíná u nás podnikat a zaměstnávat lidi. Podmínky pro podnikání se rok od roku komplikují a my to vždy vylepšíme nějakým dalším nařízením a ještě jim pošleme na pomoc pět kontrol, ať je pěkně pumpnou o nějakou tu tisícovku. Co to udělat naopak? Založíš firmu, zaměstnáš lidi, první dva roky jsi osvobozený od daní a později budeš platit poloviční daně ve srovnání s těmi velkými.

Saša Uhlová dobře popsala podmínky těch co vydělávají u nás nejméně, ale přátelé, fyzicky dřou nejvíce. Co se o ně postarat? Je 21. století, budíček, otrokářství skončilo! No, zase se můžou profrčet rychlíkem, to také není od věci. Můžou si zajet třeba na hranice, třeba do Regensburgu a zeptat se kolik tam bere uklízečka. Nebo ne, ať tam nejezdí, já jim to prozradím, 1500 EUR.

Josef Bernard
hejtman Plzeňského kraje
člen ČSSD
bývalý ředitel Škoda Transportation
14. Pro 2018   /   

Tags: dotace, mzda, plat, pracovní podmínky, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz
loading
×