decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Never Grey: Pravda o “přírodním omlazení” vlasů

Naše e-mailové schránky bombardují zprávami všemožní prodejci. Takzvané spamování, neboli zahlcování nevyžádanými nabídkami, je zpravidla špatným znamením. Schválně prověřme přípravek NEVER GREY, který má podle hromadných e-mailů ošetřit šedivějící vlasy, a navrátit jim původní barvu. Zprávy odkazují na propagační web, kde doslova stojí: “Tento revoluční přípravek, na rozdíl od barev na vlasy, dodá vlasům přirozený odstín”, a to “za 2 – 3 týdny”.

Šediny mohou být poměrně atraktivní. Never Grey, ani žádnou podobnou mastičku jistě nepoužívá americký herec Richard Gere (ztělesnil milionáře ve filmu Pretty Woman) nebo jeho český kolega Tomáš Hanák, kteří jsou obecně považováni za velmi atraktivní stárnoucí muže. Ovšem co sluší jednomu člověku, může kazit vzhled jiným lidem. Preparát Never Grey Hair, což anglicky znamená “nikdy šedé vlasy”, má údajně šediny omladit bez klasického – tedy poškozujícího barvení. Je to vůbec možné?

Tajemstvím přípravku Never Grey je keratin

Prodejce otevřeně píše, jakou látkou chce efektu docílit: “Díky vysokému obsahu keratinu v toniku Never Grey mohou být Vaše vlasy opět plné života.” To nezní hloupě, ale bohužel ani nijak revolučně. Keratin je v kosmetice používán už dlouho, a je dostupný mnohem levněji. Jedno balení přípravku Never Grey stojí řádově tisícikoruny, ačkoli keratin lze v normálních obchodech a kadeřnictvích sehnat za pouhé stokoruny: nejenom ZDE, ZDE nebo ZDE. Například kadeřnice Nela Pospíšilová z Dolní Smržovky sice neslibuje pohádkový návrat původní barvy, ale potvrzuje viditelné regenerační účinky.

Nevíme, kdo předražený Never Grey prodává

Kdo vlastně rozesílá mraky nevyžádaných e-mailů a propaguje “zázračný” omlazovač vlasů? Nevíme. Kontaktní údaje, a už vůbec oficiální název firmy není dohledatelný. Známé nejsou dokonce ani obchodní podmínky. Co když po aplikaci zakoupeného produktu nastanou potíže? Co když Never Grey Hair způsobuje kožní vyrážky, viditelně poškodí vlasy, anebo obsahuje karcinogenní formaldehyd? Nehody se bohužel stávají, když člověk unáhleně koupí produkt anonymního “podnikatele”.

Přečtěte si nepříjemné zážitky lidí, kteří příliš zbrkle objednali přes podobné internetové stránky kosmetiku, prášky údajně na hubnutí a prášky podle reklamy zlepšující sexuální život. Nakupujme raději od lidí a firem, které se neskrývají a jasně formulují podmínky případné reklamace nebo vrácení zboží :-).

(Pozn.: Never Grey je také název španělského seriálu a italského obchodu s módou.)

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
08. Bře 2015   /   

Tags: Internet, kosmetika, marketing

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

8 Komentáře zapnuto "Never Grey: Pravda o “přírodním omlazení” vlasů"

Upozornit na
avatar
Jan
Jan

Já také nevím, kdo to prodává. Ale vím, kdo si zaregistroval webovou stránku. Rozhodně přidává na důvěryhodnosti výrobku, když si stránku zaregistrovala společnost z Panamy a dokonce má i vlastní P.O.BOX. Přijde mi až úžasné, jak málo počítají za poštovné. Za poštu z Panamy bych čekal víc. Komu že ta stránka patří? Podívejte se třeba sem http://whois.smartweb.cz/object/never-grey-cz.com/

Jan
Jan

A pojďme se podívat dál, kdo že stránku zaregistroval. Společnost WhoisQuard? Sakra, proč si vlasovou kosmetiku společnost chránící osobní identitu? Snad proto, že na nás neprásknou, že máme šedé vlasy? http://www.whoisguard.com/

Jan
Jan

Do třetice a na závěr ze stránek “prodejce”.
Souhlasím s tím, aby byla o nákupu vystavena e-faktura, která bude po převzetí zásilky na poště odeslána na mou e-mailovou adresu.
Jak úžasné. Tímto souhlasím s tím, že mi bude vystaven doklad (není to povinnost?) a že mi bude zaslán anonymně z pošty (no co kdybych chtěl reklamovat). Tak lidi kupujte. Jen tak si z nás můžou podvodníci dělat pr…(píp).

Petr
Petr

Tu samou vodičku je možné koupit na stránce drogerky za pouhých 375 Kč!

Petr
Petr

A ta fotka zázračně ztmavlých vlasů je ze stránky úplně jiného výrobku a kdovíkde ji šlohli tam. Pravděpodobně jde o práci ve Photoshopu, neboť po měsíci by měl člověk už vlasy poněkud jiné i vzrůstem.

Petr
Petr

Tak do třetice. Dal jsem si tu práci a dohledal více. Originální výrobek se jmenuje No Gray NK, vyrábí ho holičství Nicky Chini S.r.l. v Miláně a mají na to dokonce registrovanou obchodní značku. To je výrobek, který u nás prodává Drogerka. To, o čem se tu píše, má úplně stejnou krabičku, jmenuje se to ale Never Gray, žádná registrace této značky neexistuje, pravděpodobně jde o předražený padělek s nejistým složením. O účincích pochybuji, ale pokud to chcete zkusit, určitě si kupte spíše originál za 375 Kč než padělek za trojnásobnou cenu, bez možnosti reklamace a s nejistým složením.

rodrigo
rodrigo

Grey Active, stejně jako Grey Blocher, jsou hrozné bezcharakterní kapitalistické podvody. Bral jsem oba 2 roky a výsledek? Bez komentáře. Záporné recenze na svých webech nezveřejňují, takže leda hromadná žaloba, nic víc.

wpDiscuz
loading
×