decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Plánovací kalendář 2020 ke stažení a vytištění

Peníze symbolizují mezilidskou důvěru, ale taky ekonomickou hodnotu našeho času. Úspěšnou minulost máme uloženou v majetku, současnost naplňujeme prací a budoucnost měříme investicemi, úvěry nebo pohledávkami: vystavenými fakturami, očekávanou výplatou apod. Ve větších firmách, které najímají lidi podle zákoníku práce, záleží rovněž na oficiálním kalendáři. Náklady a výnosy musíme rozplánovat tak, aby nás nepřekvapil žádný státní svátek, ani jiný den pracovního klidu! Tady najdete plánovací kalendář 2020 ke stažení a následnému vytištění, obojí zdarma.

Plánovací kalendář ke stažení a vytištění

Příští rok máme 251 pracovních dnů, pokud nepočítáme svátky

Bůh podle Bible dokončil svoje dílo za šest dní, aby na konci týdne odpočíval. Také lidé dlouho dodržovali stejný rytmus: od pondělí do soboty práce, v neděli pauza. Potom však přestali dřít jako mezci a začali sami pořádně tvořit. Vymysleli stroje, elektrifikovali montážní linky a stále více automatizují výrobu. Díky průmyslovým revolucím máme život podstatně pohodlnější, než naši prarodiče, a proto zahajujeme víkend už v sobotu. Námezdní dělníci slaví, kapitáni ekonomiky – podnikatelé a manažeři – však potřebují podrobnější plánovací kalendář.

Základní pracovní harmonogram ukazuje, kolik pracovních dní a hodin připadá na každý měsíc. Kromě víkendů musíme zohlednit ještě “státní svátky”, které mají většinou pevné datum, výjimkou jsou Velikonoční pátek a pondělí. Pokud výjimečné volno spadá do všedního týdne, zaměstnavatel musí přerušit výrobu, anebo zaplatit personálu zákonem stanovené příplatky. (Při pružnějším rozvrhu, například během sezónních prací, respektujme aspoň takzvané vyrovnávací období.) Zaměstnavatel však ušetří, pokud výjimečnou pracovní pauzu překryje sobota nebo neděle, kdy většina společnosti odpočívá tak jako tak.

Plánovací kalendář pro rok 2020 ukazuje:

  • pracovních dnů celkem 251 (respektive 262 včetně svátků, na takové případy upozorňujeme hvězdičkou *)
  • pracovních hodin standardně 2 008 (respektive 1 882,5, když počítáme se 7,5 hod./den).

Plánovací kalendář 2020 až 2050 ke stažení a vytištění zdarma

Kompletní harmonogram ve formátu PDF stáhnete ZDE, abyste mohli kalendář vytisknout a vyvěsit třeba ve svojí kanceláři. Dokument původně vznikl na portálu lubek.cz jako excelová tabulka, kterou jsem po veřejné diskusi aktualizoval podle nové legislativy.

planovaci-kalendar-2020
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
01. Říj 2019   /   

Tags: kalendář, podnikání, pracovní podmínky, zákon

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

6 Komentáře zapnuto "Plánovací kalendář 2020 ke stažení a vytištění"

Upozornit na
avatar
Petr
Petr

Perfektní. Děkuji.

Svata
Svata

Jsem spokojen, DÍK :-).

Martin
Martin

Dobrý den, hezký kalendář, ale možná by byl přehlednější, kdyby v prázdných políčkách nebylo nic, tedy ani nuly.
Martin

Ondřej
Ondřej

Děkuji, super kalendář pro poznámky.

Kvapil Jiří
Kvapil Jiří

Máte bezvadnou službu pro všechny, kteří plánovací kalendáře potřebují. Jsem důchodce, a postačí mi 1 kus pro každý rok. Jiní nabízejí zaslání 1 kusu za 3 Kč + dopravné dobrých 130 Kč – i více.

Jana
Jana

Perfektní práce. Mám jen malou připomínku – přehlednější by byl kalendář bez nul – nechat volná pole. Jinak DÍKY!

wpDiscuz
loading
×