decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Věčný plánovací kalendář 2020, 2021, 2022…

Čas suverénně plyne stále kupředu, přísně a zároveň spravedlivě vůči všem pozemšťanům. Naštěstí jsme mnohem důležitější, než písková zrnka v přesýpacích hodinách. Svoje osudy aktivně spoluutváříme, často promyšleně a systematicky. Kolik pracovních dnů a hodin má následující týden, měsíc a kalendářní rok? Jaký čas připadá svátkům? Organizaci vlastního času usnadňuje plánovací kalendář 2020, který hodiny, dny, týdny a měsíce přehledně zobrazuje. Ba co více: Tento plánovací kalendář končí prozatím rokem 2136, takže v měřítku lidského života aspiruje na přídavné jméno věčný.

Plánovací kalendář

Na pracovištích tradičně najdeme papírové bloky, rozdělené do dnů, případně týdnů. Člověk pravidelně trhá, nebo otáčí listy, jakoby symbolicky odhazoval do koše kousky svého času… Plánovací kalendář 2020 zobrazuje plynutí chvil celistvěji. Vidíme rozvržení práce v národohospodářství: Kolik dnů a hodin zatím lidé strávili takříkajíc produktivně, jak dlouho ještě na pracovištích pobudou. A plánovací kalendář můžeme protáhnout až ke svým pra-pra-pravnukům!

Harmonogram – excelový soubor vznikl jako kolektivní dílo

Někteří nakladatelé prodávají tištěný organizér času, stává kolem tisícovky. Šikovní kutilové vytvářejí vlastní excelové tabulky, internetem dokonce koloval elektronický plánovací kalendář, sahající do 22. století! Autor odvedl precizní práci, ale zákonodárci potom přidali mezi dny pracovního klidu Velký pátek. Kalendář jsem tedy aktualizoval a nabízím zadarmo ke stažení pod TÍMTO odkazem. Kdybyste měli nějaké pochybnosti, využijte diskusní fórum níže.

Plánovací kalendář pro roky 2020 až 2136 stáhnete ZDE

V harmonogramu respektujeme aktuální skladbu významných dnů a svátků (podle zákona č. 245/2000 Sb.) a pětidenní pracovní týden (pondělí až pátek). Čísluje podle oficiální normy ČSN ISO 8601: 1. týden roku musí obsahovat úvodní pracovní den, takže začíná nutně až po svátečním Novém roce. Dříve byla praxe jiná: Do roku 1994 byl 1. týdnem ten, který obsahoval 1. leden.

Například plánovací kalendář 2020 ukazuje, že mimo víkendů a svátků prožijeme 251 dnů, respektive 1882,5 ekonomicky produktivních hodin, pokud počítáme 7,5hodinové směny. Co když pojedeme přes všechny svátky a každý pracovní den přidáme půlhodinu navíc? Získáme dalších 213,5 hodin. Kalendář shrnuje nejenom svátky, ale také významné dny. Speciální pozornost vyžadují Velký pátek a Velikonoční pondělí, protože nemají stále datum.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
01. Říj 2019   /   

Tags: kalendář, podnikání

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

20 Komentáře zapnuto "Věčný plánovací kalendář 2020, 2021, 2022…"

Upozornit na
avatar
Pavka
Pavka

Určitě souhlasím, že kalendář je potřeba, tak jako je potřeba organizovat čas.

Jan Pászto
Jan Pászto

Dobrý den,
mohli byste prosím do toho perfektního plánovacího kalendáře doplnit nový státní svátek o Velikonocích?
Pracuji s ním často a nechci používat jiný.
Předem moc děkuji.

Zdeňka Konfrštová
Zdeňka Konfrštová

Dobrý den, Váš plánovací kalendář je úžasný. Dokonalý. Už jsem ho používala dlouho. Jenomže v letošním roce přibyl nový svátek, a to: Velký pátek. Nemohl by autor tohoto kalendáře na “věky” zanést tento svátek do tabulky? Předem děkujeme (píšu v množném čísle, poněvadž tento kalendář používalo hodně lidí, dokonce se posílaly e-mailové odkazy). Pro mě je autor “génius”…, snad zadání nového svátku bude možné.

Styblíková
Styblíková

Dobrý den.
Je potřeba do kalendáře zapracovat nový státní svátek. “Velký pátek”. Pak bude dokonalý.
Děkuji.

Ing. Jaroslav Černý
Ing. Jaroslav Černý

Kdy do tohoto velmi pěkného plánovacího kalendáře zapracujete Velký pátek?

Luboš
Luboš

Chtěl bych upozornit na drobnou chybu v plánovacím kalendáři. V roce, kdy únor začíná v pondělí a není přestupný, tak od března jsou týdny znovu číslovány od “1”.

Václav Pokorný
Václav Pokorný

Významnými dny jsou podle §4 zákona č. 245/2000 Sb. také 16. leden (Den památky Jana Palacha), 28. březen (Den narození J. A. Komenského), 7. duben (Den vzdělanosti), 15. květen (Den rodin) a 10. červen (Vyhlazení obce Lidice). První dva jsou v zákoně od 11. 8. 2013, zbývající od 14. 4. 2006.

Eva Exnerová
Eva Exnerová

Prosím, můžu někde najít, dřív než si aplikaci stáhnu, jak váš plánovací kalendář vypadá a kolik stojí peněz?
Děkuji. Exnerová.

peetrs66
peetrs66

Perfektní. Dneska jsem hledal nový kalendář, mám ještě starý bez Velikonoc. Tak dík.

Jana
Jana

Skvělý kalendář! Děkuji! :-)

wpDiscuz
loading
×