decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Referent řízení a rozvoje lidských zdrojů ve veřejné správě

V oficiálním katalogu pracíREFERENT ŘÍZENÍ A ROZVOJE LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ číslo 2.10.49. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent řízení a rozvoje lidských zdrojů ve veřejné správě.

Ve vyšší platové třídě nemusíte vykonávat všechny úkony, které pod ni spadají. Stačí mít ve smluvním popisu práce uvedenou některou činnost. Například: „Tvorba koncepce obecně závazných systémů dalšího vzdělávání zaměstnanců a dalších osob, kde se kvalifikační předpoklady pro výkon povolání stanoví právním předpisem.“ Platové tabulky garantují odměny ve veřejném sektoru – například na úřadech, zatímco v soukromém sektoru musejí administrativní pracovníci dostávat aspoň takzvané zaručené mzdy.

Referent řízení a rozvoje lidských zdrojů ve veřejné správě (v katalogu prací 2.10.49)

12. platová třída

1. Tvorba koncepce efektivního fungování veřejné správy a veřejných služeb prostřednictvím systému získávání, stabilizování, motivování, rozvoje a optimálního využívání lidských zdrojů (dále jen „řízení a rozvoj lidských zdrojů“) ve veřejné správě v působnosti kraje, hlavního města Prahy, územně členěného statutárního města nebo správního úřadu s celostátní nebo územní působností, který je v postavení nadřízeného správního úřadu.

2. Tvorba koncepce efektivního fungování veřejné správy a veřejných služeb rezortu prostřednictvím systému řízení a rozvoje lidských zdrojů.

3. Stanovování zásad, způsobu a rozsahu ověřování zvláštní odborné způsobilosti zaměstnanců zajišťujících výkon státní správy v obcích a krajích nebo strážníků obecní policie.

13. platová třída

1. Tvorba koncepce efektivního fungování veřejné správy a veřejných služeb prostřednictvím systému řízení a rozvoje lidských zdrojů ve veřejné správě v rezortu členěném na další organizační složky státu s celostátní nebo územní působností.

2. Tvorba celostátní koncepce systému řízení a rozvoje lidských zdrojů, celostátní koordinace a metodické usměrňování řízení rozvoje lidských zdrojů v ucelených částech ve veřejné správě jako celku.

3. Tvorba koncepce obecně závazných systémů dalšího vzdělávání zaměstnanců a dalších osob, kde se kvalifikační předpoklady pro výkon povolání stanoví právním předpisem.

14. platová třída

1. Tvorba celostátní koncepce efektivního fungování veřejné správy a veřejných služeb prostřednictvím systému řízení a rozvoje lidských zdrojů ve státní správě jako celku.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
07. Čvc 2016   /   

Tags: plat, povolání, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz
loading
×