decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Referent správy účetnictví: plat a práce

V oficiálním katalogu pracíREFERENT SPRÁVY ÚČETNICTVÍ číslo 2.10.04. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent správy účetnictví.

Pozor! Ve vyšší platové třídě nemusíte vykonávat všechny úkony, které pod ni spadají. Stačí mít ve smluvním popisu práce uvedenou některou činnost. Například: „Vytváření českých účetních standardů.“ Platové tabulky garantují odměny ve veřejném sektoru – například na úřadech, zatímco v soukromém sektoru musejí administrativní pracovníci dostávat aspoň takzvané zaručené mzdy.

Referent správy účetnictví (v katalogu prací pozice 2.10.04)

Referent správy účetnictví – 12. platová třída

1. Provádění analytických a metodických prací v oboru účetnictví, součinnost s daňovými odbory na metodice statistiky a vyhodnocování obvyklých cen majetku.

Referent správy účetnictví – 13. platová třída

1. Provádění komplexu systémových srovnávacích a metodických činností spojených s požadavky mezinárodních účetních standardů a předpisy Evropských společenství.

2. Vytváření českých účetních standardů.

Referent správy účetnictví – 14. platová třída

1. Tvorba koncepce dlouhodobého vývoje účetnictví České republiky.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
07. Srp 2015   /   

Tags: plat, povolání, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz
loading
×