decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

SugaNorm: dávkování, recenze, riziko smrti

Cukrovkářů rychle přibývá nejenom v České republice, ale i v celém světě. Obvykle jde o nevyléčitelné onemocnění, což postižený pacient samozřejmě nerad slyší. A leckdo hledá, zdali přece jenom neexistuje způsob, jak napravit svůj zdravotní stav. Našeho zoufalství nebo zvědavosti, a především důvěřivosti zkoušejí zneužít podvodníci. Aktuálně prodávají takzvaný SugaNorm: údajně “přírodní výrobek, který normalizuje cukr v krvi”.

SugaNorm - dávkování, recenze, diskuse

Doporučované dávkování? Přesně podle lékaře!

Cukrovkou trpí v České republice statisíce pacientů, na celém světě jde o stamiliony lidí, a konkrétní čísla rostou. Lékaři se shodují, že tuto nemoc většinou, nebo dokonce ani v menšině případů nelze zcela vyléčit. Svůj stav však můžeme zlepšovat: správnou stravou, přiměřeným pohybem a obvykle taky redukcí tělesné váhy. Každopádně důvěřujme lékařské vědě, protože nic lepšího – a díky všeobecnému zdravotnímu pojištění ani levnějšího – nemáme. Vždyť jde doslova o život. Důkazem budiž “přírodní přípravek” SugaNorm, na který teď běží internetová reklama.

Prodejce neuvádí doporučené dávkování (víme pouze, že jedno balení obsahuje 30 kapslí). Nezveřejňuje ani obchodní podmínky a jenom částečně prozrazuje svoji identitu. Reklama má více jazykových verzí, které sice obsahují stejné fotky “odborníků”, pokaždé ale označené jinými jmény. Takže například “vedoucí specialista” se v češtině jmenuje Kroupa Dušan, ve slovenštině Miroslav Gorodský, v maďarštině Balog Bálint, ve francouzštině Nicolas, v italštině Alessandro Michelangeli, v němčině Pommer Dietmar atd. Divné, že?

Zklamaní Češi napsali recenze i na SugaNorm

Pod internetovou reklamou je podepsaná společnost BERNADATTE LTD, která údajně sídlí ve středoamerické Panamě. Tedy stará známá firma, spojovaná s podvodnými “produkty” Bactefort a Germitox, Bioretin, Varicobooster, Tinedol nebo Silane Guard, El Macho a Erogan. Reklama na SugaNorm nápadně připomíná jiný internetový “přípravek prodi diabetu”: DiaRemedium. Recenze zklamaných spotřebitelů čtěte pod TÍMTO odkazem, podle mého názoru budou sedět taky na panamskou novinku, nyní odcituji aspoň některé:

  • “Já hloupá důvěřivá! Pozitivní efekt není žádný a mám obavu, aby se naopak neprojevily nějaké negativní účinky. Chci ještě žít.”
  • “Koupil jsem 3 balení, které jsem používal přesně podle návodu. Můj stav zůstává naprosto, ale naprosto stejný.”
  • “Udávané telefonní číslo neexistuje, na email nikdy nikdo neodpoví, a tak není, kdo by Vám vrátil peníze. Prostě zloději.”
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
19. Říj 2018   /   

Tags: Internet, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky, recenze

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

2 Komentáře zapnuto "SugaNorm: dávkování, recenze, riziko smrti"

Upozornit na
avatar
eva
eva

Proč takovéto reklamy nejsou trestné a ihned po uveřejnění nejsou mazány? Žádný normální člověk, který si přečte složení, tomu nemůže věřit.

Jan Pacovský
Jan Pacovský

Že jde o podvod lze zjistit zcela jednoduše, ověřit existenci uvedených jmen a institucí a najít si recenze na inzerovaný produkt. Důležité je, že schéma prodeje je stejné, jako u již v minulosti prokázaných podvodů. Mění se jen vzhled stránek, jména aktérů a název údajného zázraku. Vše ostatní zůstává stejné.

wpDiscuz
loading
×