decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Wurm-ex proti parazitům: vědecká recenze

Psy, kočky a další milá zvířata občas odčervujeme, takže bychom měli zbavit cizopasníků také sami sebe! Zdánlivě logická úvaha skrývá nebezpečné úskalí. Člověk má specifický organismus a vyžaduje zvláštní medicínskou péči. Proto lidský lékař (MUDr.) studuje podle jiných osnov, než veterinář (MVDr.). Bohužel podvodné “prostředky proti parazitům” jako Detoxic, Detox Pharma, Anti-parasite Herbal Tea nebo Wurm-ex prodávají šmejdi, kteří nepomáhají vůbec nikomu, naopak okrádají důvěřivé lidi.

Jasný podvod! Kritická recenze docenta Ditricha

Problém řeší dokonce i Česká parazitologická společnost. Jmenovitě docent Oleg Ditrich vysvětluje, podle čeho poznáme podezřelé, nebo vyloženě podvodné zboží. “Existuje mnoho rozmanitých cizopasníků: třeba motolice, tasemnice, hlístice, malarická plasmodia atd. Pokud někdo prodává prostředek obecně proti všem parazitům, aniž by rozlišoval druhy, nebo aspoň skupiny, jde o podvod,” varuje Doc. RNDr. Oleg Ditrich, CSc. Aby Wurm-ex dokázal zahubit všechny cizopasníky, musel by být natolik toxický, že by usmrtil také hostitele – člověka.

Rovněž buďme opatrní, pokud reklama obsahuje rádoby-odborné výrazy typu: produkty metabolismu, posílení imunity, kyselá nebo zásaditá reakce, zátěž organismu, biodegradace, deaktivace, externí agens, přírodní prostředek apod. Prodejci rizikového přípravku Wurm-ex také rádi citují vymyšlené odborníky, kteří ovšem ve skutečnosti neexistují. “Zkuste zadat jméno údajného parazitologa do světové vědecké databáze pod TÍMTO odkazem,” doporučuje docent Ditrich, který tam má řadu prestižních publikací o problematice cizopasníků.

Wurm-ex proti parazitům nefunguje, ale pelyněk…

Předražené a neúčinné přípravky mají často rostlinné složení: například Joalis, Neem Oil, Scram, antipa-rasitis, Para Protex, Deparim, Parazitex, Parazin, Clarkia, Trizones, nebo právě Wurm-ex. Bohužel bylinné čaje a výtažky skoro nikdy cizpasníka nezabijí, pokud v těle skutečně přebývá. “Menšina látek rostlinného původu dokáže parazita usmrtit, například artemisin z pelyňku ročního používáme proti malárii. Tyto účinné léky bychom však měli brát pod lékařským dohledem,” varuje recenze českého docenta.

Přes internet lze údajně sehnat také účinné medikamenty jako Lumerax, Flagyl, Metrolex a Nizonide, vyráběné v Indii nebo Thajsku. Tady ovšem můžeme přijít o život sami, pokud obejdeme evropské lékaře, podnikneme dobrodružství sólově a přeženeme dávkování.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
02. Bře 2017   /   

Tags: Internet, marketing, nebezpečné potraviny a výrobky, recenze

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

3 Komentáře zapnuto "Wurm-ex proti parazitům: vědecká recenze"

Upozornit na
avatar
Jarek
Jarek

Parazitologové v Čechách bohužel dávají lidem knížecí rady, avšak nijak nepomohou. To je důvod, proč lidé hledají pomoc v řadách alternativní medicíny, nebo si sami shánějí možnosti léčby. Může se tak bohužel stát, že si při pokusech ublíží. Pokud se ale přístup parazitologů a obecně lékařů nezmění, tato situace potrvá.

Oleg Ditrich
Oleg Ditrich
Vážený pane Jarku, vy máte potíže s parazity a nějaký parazitolog vám odmítl pomoci? Pokud jde o mne, pomoc nikdy neodmítám a strávím s tím poměrně dost svého volného času (za to opravdu placený nejsem). Takže trpělivě prohlížím nejrůznější zbytky potravy, vlákna, pylová zrna, žmolky kůže, kuly masařek, žížaly a spoustu dalších věcí, které mi lidé nosí a posílají (nebo jejich obrázky). V domnění, že jde o parazity, jsou vystrašeni právě takovými šmejdy, kteří jim navykládali, jací jsou u nás paraziti hrozní zabijáci. Prohlédnu vždy materiál pečlivě, většinou identifikuji výše uvedené útvary, ale výjimečně, ve zlomku procenta skutečně parazita najdu.… Číst vice »
Fialová
Fialová
Vážený pane Ditrichu, prosím o radu! Sice říkáte, že v tuzemsku nežije mnoho parazitů. Ale velkochovy prasat jsou napadeny škrkavkami, které agresivně projdou i do nenarozeného plodu (selátka). A Češi jedí hodně vepřového – teď při grilování, na doporučení kuchařů, šťavnatě napůl syrové. Myslíte, že vajíčka škrkavek neproniknou z masa do trávicího ústrojí? Dvakrát jsem od interního lékaře vyslechla doporučení, abych nevěřila podvodníkům a neměla strach. Ale naší kočce visely škrkavky ze zadku! Prosím Vás, jako parazitologa, poraďte mně lék proti škrkavce vepřové, chci ochránit svoji rodinu! Lékaři opravdu věří, alespoň dva internisti a jeden obvodní, že jsme absolutně imunní,… Číst vice »
wpDiscuz
loading
×