decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Kandidáti na prezidenta 2018 podle vyhledávačů

Tradiční průzkumy veřejného mínění vzbuzují rozpaky. Sociologické agentury si vzájemně odporují a průměrný občan marně čeká, až bude konečně taky osloven nějakým výzkumníkem. Většina Evropanů ovšem používá Internet, kde prozrazujeme svoje preference. Statistika vyhledávače Google pomohla předpovědět britské referendum o Brexitu a zajímavá data vyčteme taky o České republice, například kdo budou kandidáti na prezidenta 2018.

Co všechno může nejvyšší představitel českého státu

V roce 2018 zvolíme člověka, který nás bude dalších 5 let zastupovat v zahraničí. Podle Ústavy vyjedná nové mezinárodní smlouvy, převezme velení nad ozbrojenými silami, jmenuje a případně odvolá členy vlády. Kandidáti na prezidenta 2018 chtějí získat právo, aby mohli například rozpustit nefunkční Poslaneckou sněmovnu, vracet většinu zákonů a odpouštět tresty uložené soudem. Vítěz voleb přitom „není z výkonu své funkce odpovědný“!

Televizní dokument Spřízněni přímou volbou shrnuje prezidentský plebiscit z roku 2013. Ale sestavme žebříček hlavních kandidátů pro rok 2018! Klíčem bude hledanost pravděpodobných adeptů v internetových vyhledávačích Google.com a Seznam.cz. Srovnáme data za posledních 12 kalendářních měsíců. Vyhodíme sousloví, která vyjadřují posměch, nebo označují kandidátova jmenovce (např. miloš zeman opilý, václav klaus ml. apod.).

Imponují vám kandidáti na prezidenta 2018?

  1. Miloš Zeman (42 %) říká, že ještě není rozhodnut, jestli bude svoji funkci obhajovat. Ale podobně mlžil, když v roce 2002 opouštěl premiérský úřad a prorokoval, že spokojeně dožije na Vysočině. Svými projevy a bonmoty navíc přitahuje zájem, kterému průměrně domýšlivý muž těžko odolá.
  2. Václav Klaus (17 %) boduje svým Institutem, ve kterém podporuje další renesanci národních států. Novinovými komentáři ovšem získává na popularitě také jeho starší syn a jmenovec, Václav Klaus mladší. Změří oba síly jako kandidáti na prezidenta 2018?
  3. Tomio Okamura (15 %) vypadl z předchozí prezidentské volby, protože byl nominován peticí, pod kterou vězelo příliš mnoho neplatných hlasů. Mezitím uspěl v poslaneckých i senátorských volbách, ztratil starou a založil novou stranu. Fanoušky získává svým blogem a postojem k imigrantům.
  4. Michal Horáček (10 %) k lidem úspěšně promlouvá písňovými texty. Má fascinující životopis a v neposlední řadě taky peníze, takže může vyskočit nahoru.
  5. Tomáš Halík (8 %) bývá řazený mezi pokračovatele Václava Havla. Navíc spolupracuje s médii Andreje Babiše, takže má za zády ohromnou sílu.
  6. Jiří Dienstbier (6 %) spadl dolů, protože podporuje sociální menšiny, ovšem totéž zažil i Masaryk.
  7. Šimon Pánek (3 %) v české veřejnosti kupodivu vyvolává otazníky spíše svými rodinnými vztahy, než humanitární pomocí v rámci organizace Člověk v tísni.
  8. Ostatní kandidáti na prezidenta 2018 mohou teprve překvapit. Například voják Petr Pavel sice vypadá zdrženlivě, ale také charismaticky a jako nejvyšší důstojník NATO končí právě v roce, kdy proběhne střídání na pražském Hradě.
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
04. Srp 2016   /   

Tags: Internet, média, společnost, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

2 Komentáře zapnuto "Kandidáti na prezidenta 2018 podle vyhledávačů"

Upozornit na
avatar
Ing. Jiří Otáhal
Ing. Jiří Otáhal

Jsem pro Zemana, stávajícího prezidenta ČR.
A mám nový název pro „rodící se“ koalici STAN (Starostů a nezávislých) a Lidovců: STALIN (starostové, lidovci, nezávislí). Dejte to do éteru, určitě se to ujme!

Jana Patočková
Jana Patočková

Jsem pro stávajícího prezidenta Zemana. Ten jediný umí nazvat věci pravým jménem a jde mu o naši zemi, aby prosperovala. Ne aby podporovala povaleče, kterým se nechce dělat a jen natahují ruce pro peníze. Vidí reálně nebezpečí valících se utečenců do naší země, Jeho pořad Týden s prezidentem je srozumitelný všem. Plně souhlasím s jeho otevřeností k rozumným a reálným cílům. Věřím mu.

wpDiscuz
loading
×