decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Era Poštovní spořitelna – internetbanking na videu

Ve virtuálním světě můžeme cestovat časem a prostorem, najít staré přátele a novou lásku, nebo ukládat a vybírat peníze. Prozkoumejme společně internetové bankovnictví ČSOB, respektive její dceřiné společnosti Era Poštovní spořitelna. Internetbanking vysvětluje pomocí videa – od prvního přihlášení, přes nastavení osobního rozpočtu, po nejnovější změny. Ale nejdříve vysvlečeme do naha samotný finanční ústav, kterému svěřujete svoje těžce vydělané prostředky. Má férové obchodní podmínky a účtuje přiměřené poplatky? Kolik peněz vyvádí z České republiky a kolik tady zaměstnává lidí? Než použijete internetbanking, měli byste vědět, komu vlastně důvěřujete!

“Československá” obchodní banka vyvádí do zahraničí miliardy

Komerční značky mohou klamat – stačí jedno dobře zvolené přídavné jméno a člověk má rázem pocit blízkosti, spřízněnosti, zdravého patriotismu. Jenomže celá “Československá obchodní banka” patří a vydělává belgické KBC Bank Nv., která jenom vloni formou dividend vyvedla z Prahy do Bruselu přes 13 miliard Kč. Pro bližší představu, srovnatelnými příjmy disponuje naše Ministerstvo průmyslu a obchodu. Každý kdo používá “Era Poštovní spořitelna internetbanking”, dává vlastně přednost belgickému kapitálu a jeho bankovní poplatky mohou skončit v Bruselu.

Pokud dostanete na běžný osobní účet méně nežli 15 000 Kč měsíčně, provoz stojí 69 Kč, což znamená 828 Kč ročně a desetitisíce korun za celý život. Sazba úroku z prodlení (pro smlouvy uzavřené od 1.9.2015) činí REPO (aktuálně 0,05) + 8 %. Nutno dodat, že KBC patří mezi seriózní obchodníky, obsluhuje skoro každého třetího občana České republiky (2 831 000 lidí) a hezky podle zákoníku práce tady zaměstnává 7 453 jedinců. Ale můžete přejít k ryze české bance, která vede účet úplně zadarmo, i když máte zrovna výpadek ve svých příjmech.

Jaký má Era Poštovní spořitelna internetbanking? NÁVOD

A nyní konečně slíbená videa, která nás provedou internetovým bankovnictvím. Návody natočila a zveřejnila samotná Era Poštovní spořitelna; inernetbanking představuje počínaje prvním přihlášení, přes příkaz k úhradě, sekci výdajů a rozpočtů, smartbanking, až po poslední novinky.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
01. Dub 2016   /   

Tags: banky

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

2 Komentáře zapnuto "Era Poštovní spořitelna – internetbanking na videu"

Upozornit na
avatar
Otomar Kříž
Otomar Kříž

Dobrý den, vlastním debetní kartu ERA: Otomar Kříž, MasterCard. č. 5168-….-….-7104, exp. 12/20. Budu bydlet v hotelu v Hong Kongu od 6.7 do 15.7. Mohu touto kartou platit pobyt v hotelu? Částka na mém účtu je dostatečná.
Děkuji za informaci, s pozdravem, Otomar Kříž

wpDiscuz
loading
×