decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Exekuce podle jména najdete snadno

Zabavení majetku je posledním řešením, jak vymáhat dluhy. Chronickým neplatičům klepou na dveře důstojné ženy a muži, sdružení v Exekutorské komoře České republiky. Stejná profesní organizace provozuje veřejně dostupnou databázi, kde můžeme vyhledat konkrétního nešťastníka – bankrotáře. Exekuce podle jména odhalíte jednoduše, ale podle zákona budete muset zaplatit.

Podrobnosti stanovuje především zákon č. 120/2001 Sb. Soudní exekutoři mají vlastní samosprávnou Komoru, která prostřednictvím takzvaného sněmu “stanoví postup při vedení, správě a provozu centrální evidence exekucí” (§ 110). Ve skutečnosti ovšem dohlíží nad celou profesní organizací Ministerstvo spravedlnosti, které upřesnilo detaily včetně ceníku vyhláškou č. 329/2008 Sb.

Co obsahuje Centrální evidence exekucí

O fyzické osobě v databázi najdeme:

O právnické osobě v centrální evidenci najdeme:

  • název “nebo obchodní firmu” (také mezi firmami tady můžeme hledat exekuce podle jména),
  • identifikační číslo (v některých případech ovšem nemuselo být danému subjektu přiděleno).
  • adresu sídla včetně poštovního směrovacího čísla, pokud PSČ existuje.

Exekuce podle jména zdarma? To těžko

Databázi nalezneme na internetové adrese https://www.ceecr.cz. Registraci do systému provedete rychle zadáním svých kontaktních údajů, ale… “Komoře náleží odměna za každé poskytnutí elektronického údaje z evidence,” vyhlašuje Ministerstvo spravedlnosti (§ 5). Pokud například zkusíte vyhledat exekuce podle jména a zjistíte, že žádné takové řízení neprobíhá, stejně budete muset zaplatit! Ceník vypadá následovně:

  • 1. až 1000. údaj = 60 Kč/údaj
  • 1 001. až 10 000. údaj = 30 Kč/údaj
  • 10 001. až miliontý údaj= 15 Kč/údaj
  • 1 000 001. a každý další údaj = 6 Kč/údaj.

Komora upřesňuje, že částky jsou včetně daně z přidané hodnoty. Pokud konkrétní exekuce podle jména vyhledáte, vždycky uvidíte nabídku “Zobrazit detail dokumentu”. Jakmile na výzvu kliknete, naskočí vám další částka, pravděpodobně tedy opět 60 Kč. Podobně pokud stejné exekuční řízení vyhledáte podruhé, potřetí nebo počtvrté, zaplatíte znovu, opět a zase za každé opakované poskytnutí byť jenom základního údaje.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
11. Čvc 2016   /   

Tags: dluhy, insolvence, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

16 Komentáře zapnuto "Exekuce podle jména najdete snadno"

Upozornit na
avatar
Marie Kaderova
Marie Kaderova

Dobrý den, chci se zeptat, jaká je pravda o exekuci na náš dům – Zemětice 80, 33452 Merklín u Přeštic. Děkuji.

martin kadliček
martin kadliček

Rád bych věděl, zdali a případně jaká je na mě uvalena exekuce. Svoje osobní údaje (jméno, rodné číslo, adresu atd.) klidně uvedu, jenom se mně nechce platit za požadované informace.

Ivana Pivovarová
Ivana Pivovarová

Dobrý den, mám na vás prosbičku ohledně exekucí. Některé jsem již splatila, akorát nemám přehled, zdali mi nějaké někde ještě nezbývají. Proto Vás žádám o potřebné informace. Děkuji za vyřízení. Pivovarová

Michal Krpálek
Michal Krpálek

Dobrý den, je možné u vás zjistit, od koho mám exekuci na plat a i z účtu? Nikdo mi nic neřekne, na účtě nic není napsané atd. Krpálek

Petra Špačková
Petra Špačková

Dobrý den, jak je možné, že mi exekutor stáhl dlužnou částku jak z platu, tak i z mého osobního účtu? Děkuji za odpověď.

Miloslava
Miloslava

Mám dotaz. Prosím. Synovi z účtu odčerpali 20 000 Kč, což zdůvodňují údajnou exekucí. Vše řádně platí. O žádném závazku nic neví. Žádné vyrozumění o exekuci od exekutora, soudu či údajného věřitele mu nepřišlo! Jen z bankovního účtu odešlo dvacet tisíc! To lze?
Děkuji za odpověď.

Ludmila Landštofová
Ludmila Landštofová

Dobrý den, rodiče před lety darovali rodinný dům mému bratrovi, který však o nemovitost nejevil zájem, a navíc měl nařízené exekuce. Stavba proto byla určená k prodeji a 3.11.2008 soudem vrácená zpátky rodičům. Exekuce jsou však nadále na výpisu nemovitosti, ačkoli jsme s maminkou oznámily exekutorským úřadům (i doporučenými dopisy), komu nyní dům opět patří. Vloni zemřel tatínek a paní notářka chce výmaz uvedených exekucí, protože rodiče v insolvenci nebyli. Nevím, jak postupovat a jak přimět exekutorské úřady, aby záznam vymazaly. Děkuji za odpověď.

Půbalová
Půbalová

Dobrý den, je možné, že náklady na zřízení exekucí jsou 670 000 Kč? Byla mi zrušena insolvence. Děkuji.

wpDiscuz
loading
×