decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

yr počasí – nejlepší předpověď od norských meteorologů

I lidská společnost podléhá rytmickému koloběhu dnů a nocí, měsíců a ročních období. Celosvětově nejžádanější předpověď počasí připravují norské veřejnoprávní organizace: mediální korporace NRK a meteorologický institut MET. Volně přístupné a dokonale přehledné výstupy jsou inspirací pro český stát, který bohužel nechává vybírat koncesionářské poplatky spíše na povrchní seriály a estrády. Miliony lidí mezitím hledají yr počasí, které mapuje také tuzemské území. Jaké teploty a obecně povětrnostní podmínky můžeme očekávat v následujících 48 hodinách?

yr počasí pro všechny regiony v České republice

Hlavní křivka znázorňuje teplotní změny ve stupních Celsia (°C), přičemž mráz dostává symbolicky modrou barvu. Obrázky slunce, mraku a kapek říkají, jestli bude pravděpodobně slunečno, oblačno, zataženo, nebo deštivo. “yr počasí” predikuje také orientaci a sílu větru prostřednictvím šipek: Například střelka s malým ocáskem mířící vlevo nahoru předpovídá, že v daný čas bude slabě foukat severozápadním směrem. Níže najdete aktuální grafy pro všechny regionální metropole v České republice.

yr.no Brno

Následující graf můžeme vzhledem k zeměpisné blízkosti použít pro okresy Brno – město, Brno – venkov, Blansko, Vyškov, Znojmo, Břeclav a Hodonín, ačkoli yr počasí mapuje navíc ještě každou oblast zvlášť.

yr.no České Budějovice

Data mohou díky poměrně malým vzdálenostem pomoci v okresech České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor.

yr.no Hradec Králové

Předpověď můžeme aspoň orientační vztáhnout na celý okolní kraj, to znamená na okresy Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov.

yr.no Jihlava

Následující graf můžeme vzhledem k zeměpisné blízkosti použít pro okresy Žďár nad Sázavou, Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod a Pelhřimov.

yr.no Karlovy Vary

Data mohou díky poměrně malým vzdálenostem pomoci v okresech Karlovy Vary, Cheb a Sokolov.

yr.no Liberec

Předpověď můžeme aspoň orientační vztáhnout na celý okolní kraj, to znamená na okresy Liberec, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a Semily. Yr počasí, respektive norští meteorologové mapují navíc ještě každou oblast zvlášť.

yr.no Olomouc

Následující graf můžeme vzhledem k zeměpisné blízkosti použít pro okresy Olomouc, Přerov a Prostějov. Na hornatém Šumpersku a Jesenicku bývá chladněji.

yr.no Ostrava

Data mohou díky poměrně malým vzdálenostem pomoci v okresech Ostrava – město, Karviná, Frýdek – Místek, Opava a Nový Jičín. Na hornatém Bruntálsku bývá chladněji.

yr.no Pardubice

Předpověď můžeme aspoň orientační vztáhnout na celý okolní kraj, to znamená na okresy Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí a Pardubice.

yr.no Plzeň

Následující graf můžeme vzhledem k zeměpisné blízkosti použít pro okresy Plzeň – město, Klatovy, Plzeň – sever, Plzeň – jih, Domažlice, Tachov a Rokycany.

yr.no Praha

Data mohou díky poměrně malým vzdálenostem pomoci nejenom v Hlavním městě Praze, ale také v celém Středočeském kraji.

yr.no Ústí nad Labem

Předpověď můžeme aspoň orientační vztáhnout na celý okolní kraj, to znamená na okresy Děčín, Teplice, Chomutov, Ústí nad Labem, Litoměřice, Most a Louny.

yr.no Zlín

Následující graf můžeme vzhledem k zeměpisné blízkosti použít pro okresy Zlín, Vsetín, Uherské Hradiště a Kroměříž.


Kompletní předpověď “yr počasí” najdete ZDE.
Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
29. Pro 2015   /   

Tags: kalendář, počasí, státní správa

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

2 Komentáře zapnuto "yr počasí – nejlepší předpověď od norských meteorologů"

Upozornit na
avatar
Jiri Bartous
Jiri Bartous

Super grafy, norské předpovědi yr.no jsou určitě nejpřesnější, kam se hrabe Aladin.

Jiří
Jiří

Předpověď tentokráte nevyšla! Na Vysočině a v Českých Budějovicích byly odpoledne vydatné srážky. No, stane se.

wpDiscuz
loading
×