decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Active Food Supplements (AFS): mozek internetové mafie?

Obchodní společnost AFS Ltd. podle svojí internetové prezentace pracuje na americké Floridě, ale formálně sídlí na ostrově Anjouan. Důvodem možná je, že tento kousek pevniny v Indickém oceánu, nedaleko afrického kontinentu, patří mezi daňové ráje. Zkratka AFS znamená Active Food Supplements (česky účinné potravinové doplňky). Firma tvrdí, že pomáhá zákazníkům ke zdraví a kráse.

Nyní cizích slov ještě přibude, ale nemějme obavy, rychle se zorientujeme. Firma AFS, neboli Active Food Supplements využívá takzvaného “affiliate marketingu”. Nabízí zajímavé provize tvůrcům a vlastníkům internetových stránek, kteří dokážou prodat nabízené mastičky a tablety. Odměna vypadá zajímavě. Active Food Supplements slibuje částku 9.50 € “za akci”, zřejmě za prodaný kus zboží, což aktuálně znamená 245 Kč.

K Active Food Supplements vede stopa přes podvodné weby

Zatím můžeme říci, že popisovaný byznys působí normálně. Jenomže jménem společnosti A.F.S. Ltd. (Active Food Supplements) bývají podepsané faktury, vystavené například za podvodný výrobek CGA800! Tablety, které podle propagačních webů garantují rychlé a bezpracné zhubnutí, rozčilují spotřebitele.

“Šmejdi“! Tablety nefungují, peníze nevrátí. Ani Česká obchodní inspekce nepomůže, protože jsou ze zahraničí,” píše jeden z komentátorů ZDE. Prakticky stejnými kanály jsou prodávány také krémy nebo pilulky Lefery Cosmetics, Potenga Sex Power Increase, Size Power, Turbo Max Blue, Men Solution Plus a Hydroface. Všechny vzbuzují naštvané reakce spotřebitelů. Stojí za pochybným byznysem Active Food Supplements?

Na přímý dotaz společnost AFS zatím nereaguje

Na svých internetových stránkách nabízí Active Food Supplements tazatelům formulář. Odeslal jsem tedy následující zprávu: “Good day, please, do You sell products CGA800, Lefery Cosmetisc, Men Solution Plus or Potenga Sex Power Increase? I would be glad for Your answer. Petr Woff, Czech republic, woff@kupnisila.cz.” Česky: Dobrý den, prosím, prodáváte jmenované produkty? Byl bych Vám vděčen za odpověď. Zástupci AFS, alias Active Fupplements zatím nijak nereagovali.

Ovšem propagátoři drahých bobulek a vodiček zanechávají vzkazy pod recenzemi výrobků. Ze stejné IP adresy píšou různě podepsané, ale vždycky kladné komentáře, které samozřejmě mažu. Poslal mi následující zprávu zástupce podniku Active Food Supplements, anebo někdo jiný, zřejmě psychicky narušený jedinec? “Nějak nám mizí příspěvky. Kolik ti platí konkurence, Woffíku? Chceš riskovat, co je v životě nejdražší? Opatruj se, hošane, ulice Brna jsou dnes pro chytrolíny velmi nebezpečné. Cosa Nostra”

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
05. Kvě 2015   /   

Tags: Internet, marketing

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

6 Komentáře zapnuto "Active Food Supplements (AFS): mozek internetové mafie?"

Upozornit na
avatar
Iveta Bodyová
Iveta Bodyová

Prosím, poraďte mi, co mám dělat. Já jsem si nevyzvedla od nich prášky na hubnutí a teď mi vyhrožují, že musím platit poštovné, jinak mě dají do soudu. Děkuji.

ww
ww
Poštovné platit nemusíte, viz komentář Pavly Plaché, právní poradkyně občanského sdružení Spotřebitel net: “Podle § 53/7 občanského zákoníku máte právo při použití prostředků komunikace na dálku od smlouvy odstoupit, a to bez uvedení důvodů a bez jakékoli sankce do 14 dnů od převzetí plnění, nebo od doby, kdy jste si ho mohla převzít. Toto právo se nevztahuje na smlouvu o dodávce zboží, které bylo upraveno podle Vašeho přání, nebo konkrétně pro Vaši osobu, či podléhá rychlé zkáze. (…) Dodavatel má právo v případě, že jste platně od smlouvy odstoupila, pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží, o… Číst vice »
ww
ww

Telefon na AFS nebo aspoň prodejce:
296181632.

Eduard
Eduard

Potřebuji poradit, jak reklamovat produkt CGA800 a vrácení peněz od Active Food Supplements. Bylo mně řečeno u objednávky, že někde na stránkách je reklamační list, který se vyplní a pošle i s obalem produktu zpět nejpozději do 60 dní a reklamace bude vyřízená kladně. Děkuji za radu. Eduard P.

wpDiscuz
loading
×