decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Práce v Německu bez němčiny: tipy

Zástupy válečných uprchlíků a ekonomických migrantů opouštějí svoji vlast, aby hledaly nový domov na území našeho západního souseda. Ale buďme upřímní – k Drážďanům nebo Mnichovu toužebně vzhlížejí taky Češi. Když srovnáme průměrné platy a ceny, zjistíme, že tamní životní úroveň převyšuje naši kupní sílu přibližně o polovinu. V jakých oborech, s jakou kvalifikací a jazykovou výbavou je dostupná práce v Německu? Bez němčiny tam najdeme uplatnění snadněji, než syrští lékaři nebo ukrajinští dělníci v České republice. Máme přece výhodu díky členství v Evropské unii – a jazykovou bariéru překonáme odborností, anebo snahou.

Nabídky bavorských a saských zaměstnavatelů na rok 2018

Historika Františka Palackého považujeme za otce vlasti, protože odmítl, aby Češi založili společný moderní stát s Bavorskem, Saskem a dalšími germánskými zeměmi. Uplynula skoro dvě staletí, a svým západním sousedům závidíme leccos – čtyřikrát vyšší minimální mzdu nebo kvalitnější potraviny. Naše Ministerstvo práce a sociálních věcí vychází vstříc velké poptávce, a prostřednictvím specializovaného portálu ukazuje nabídky práce v Německu. Bez němčiny máte sice menší šanci, ale nic neztratíte, když kontaktujete odpovědného poradce. Další možnosti najdete například pod následujícími odkazy:

Jaké můžete vykonávat práce v Německu bez němčiny?

Výhodu mají odborníci, kteří ovládají angličtinu – uplatnění najdou prakticky kdekoli. Bez němčiny mohou v Německu pracovat i zaměstnanci, kteří nepotřebují příliš verbálně komunikovat – například dělníci, uklízeči, pokojské. Ovšem pokud oslovíte soukromého zprostředkovatele, buďte opatrní. Ověřte si, jestli patří mezi personální agentury, které dostaly povolení ke svojí činnosti od Ministerstva práce a sociálních věcí (ZDE). Než cokoli případně podepíšete, nejdříve dokument důkladně prostudujte.

Hledáte dlouho, ale seriózní práce v Německu (bez němčiny) stále není k nalezení? Za Šumavou a Krušnými horami sice může vydělávat jakýkoli český občan, který tam najde uplatnění, ale možná bude nakonec lepší tuzemská rekvalifikace. Popřemýšlejte, co byste vlastně nejraději dělali a požádejte nejbližší úřad práce, aby vám doporučil rekvalifikační kurz.

Petr Woff
Novinář (ekonomika, právo).
Podnikatel (média, marketing).
Sociolog (vzděláním).
22. Zář 2017   /   

Tags: Německo, plat, povolání, pracovní podmínky, zdravotnictví

KOMENTUJTE! Chcete-li odpověď, lajkněte náš FB.

73 Komentáře zapnuto "Práce v Německu bez němčiny: tipy"

Upozornit na
avatar
Jaroslav
Jaroslav

Dobrý den, sháním práci řidiče PKW/LKW – komplet, v okolí Drážďan, Pirny, Bad Schandau. Základní znalost německého jazyka. Děkuji.

Zdena
Zdena

Dobrý den. Poptávám práci v Altenbergu, Pirna a okolí, na denní dojíždění. Děkuji.

Jana
Jana

Dobrý den, jsem zdravotní sestra a do budoucna sháním práci v Německu. Bohužel neumím německy, ale ráda se budu učit.

František Oračko
František Oračko

Dobrý den, chtěl bych pracovat v Německu nebo Rakousku jako tavič nebo palič šrotu. Rád se učím novým věcem a práce se nebojím. Klidně dám i 12 až 16 hodinové směny za odpovídající ohodnocení.

eda
eda

Za přesčasy, tedy po standardních 8 hodinách práce, dostanete jenom poloviční hodinovou mzdu, protože už nebudete čerstvý.

Milan Billy
Milan Billy

Dobrý den, sháním jakoukoliv práci dělníka nebo řidiče. Jsem ze Šluknova a nedělá mi problém dojíždět. Německy základně umím a stále se učím.

Helena
Helena

Dobrý den, s přítelem sháníme práci v zahraničí. Bohužel neumíme německy, ale jsme ochotní se učit. Jsme i pro sezónní práce. Děkuji.

Petr
Petr

Dobrý den, chtěl bych pracovat jako řidič C, E v Německu. Němčina zatím základní. Praxi mám 8 let. Kdekoli v příhraničí od Cínovce po Rozvadov.

zítková
zítková

Zdravím, prosím o kontakt na paní, která projevila zájem o práci v Německu.

Petra Suchanová
Petra Suchanová

Dobrý den, jsem z Dubí na Teplicku. Nevíte o práci v Německu? Uplatnila bych se jako pokojská, nebo při doplňování zboží v obchodě – nejlépe ranní směny, což ale není podmínkou. Vlastní auto, učím se německy, ale zatím začínám. Děkuji. Suchanová

Věra
Věra

Dobrý den, mohu se zeptat, o jakou práci jde a kde firma sídlí? Věra

Václava Tejbusová
Václava Tejbusová

Dobrý den, sháním práci v Německu, nejlépe ve skladě blízko hranic kvůli dojíždění – Altenberg, Drážďany. Jsem z Litoměřic.

Jiří Froněk
Jiří Froněk

Dobrý den, našel jsem váš inzerát a zajímá mě, jestli jste něco sehnala. Jsem taky z Litoměřic a též bych rád pracoval v Německu.

lukas seliga
lukas seliga

Hledám práci u německých hranic, nejlépe Drážďany a okolí. 2 roky dělám jako kameník, předtím za barem v hospodě a ve fabrice na páse, takže mi nevadí žádné zaměstnání. Znalost němčiny základní ze školy. Auto a řidičský průkaz skupiny B mám.

Renata
Renata

Dobrý den, jsem z Ústí nad Labem a hledám práci pokojské nebo jiné pomocné práce, a to pro sebe a svoji kamarádku, pokud možno Drážďany.

Radek
Radek

Dobrý den, hledám práci v Německu jako řidič vysokozdvižného vozíku (VZV) nebo malíř. 7 měsíců dělal v Mnichově a 9 měsíců jinde ve Spolkové republice malíře. Dříve jsem pracoval taky v Norsku a Švédsku. Němčinu neovládám, ale vždy jsem udělal a splnil, co ode mě bylo očekáváno.

Markéta
Markéta

Dobrý den, hledám pro sebe a svého bratra práci v Německu. Sice neumíme jazyk, ale jsme spolehliví a učenliví.

Lukáš
Lukáš

Dobrý den, sháním práci řidiče VZV, kdekoliv v Německu, mírná znalost německého jazyka. Děkuji.

Radek Martinásek
Radek Martinásek

Mám zájem pracovat v Německu nebo Rakousku, bohužel německy moc neumím. Jsem ochoten se doučit.

Jiřina
Jiřina

Hledám práci v Drážďanech, jako dělnice, bez znalosti německého jazyka.

Miluše Anežka Slabová
Miluše Anežka Slabová

Dobrý den, jsem seniorka a přijmu práci v Německu nebo Rakousku. Německy jsem se učila, ale jazyk potom aktivně nepoužívala. Jsem schopna se doučit.
Děkuji.

Mirka
Mirka

Dobrý den, je mi 30 let a hledám práci v Německu, jako operátorka strojů nebo obecně ve výrobě. Může být i úklid. Moje němčina je slabá. Děkuji. miroluch@seznam.cz

Trefný Václav
Trefný Václav

Dobrý den, hledám práci jako řidič C, E, ADR, hydraulická ruka + vazačský průkaz, VZV, v Německu, Rakousku.

Radek
Radek

Dobrý den, hledám práci u našich západních sousedů, jako svářeč TIG.

Hohlweg
Hohlweg

Dobry den,

hledáme svářeče na práci do Německa (hlavně jih). Dobré platové podmínky, denní diety, zajištěné ubytování, německá pracovní smlouva. Naší jedinou podmínkou je aspoň základní znalost německého jazyka.

Pokud máte zájem o spolupráci, tak mě, prosím, kontaktujte na mém e-mailu prace@maroin.de

S pozdravem

P. Hohlweg

Aneta
Aneta

Dobrý den, sháním práci v Německu: Pirna, Drážďany. Učím se německy, ale začínám. Jsem spolehlivá a učenlivá. Vezmu jakoukoli práci ve fabrice. Děkuji.

Pavlína
Pavlína

Dobrý den, jsem z Ústí nad Labem a hledám uplatnění v německém pohraničí – v prádelně, pekárně, jako pokojská nebo jiné pomocné práce, i v kuchyni apod. Mám základní znalost jazyka, zdokonaluji se. Zodpovědnost, spolehlivost samozřejmostí. Děkuji.

VLAĎKA
VLAĎKA

Dobrý den, hledám práci v Německu. Pracuji jako pokojská, snídaňová servírka a dříve jsem prodávala v obchodě. Mám velmi kladný vztah k dětem, starším lidem (pár let jsem pracovala v nemocnici jako pomocnice). Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla.

Jakub
Jakub
Dobrý den, sháním práci kdekoli v Německu jako seřizovač/obsluha CNC frézovacích center. Mám maturitu se zaměřením na CNC, praxi 13 let, zkušenosti s 3 + 4 + 5 osými stroji v řídících systémech: Heidenhain iTNC 530i + Siemens SinumeriK 840D + 6 měsíců i Fanuc. Cca 4 roky jsem pracoval v programu SolidWorks (konstrukce 3D modelů pro výrobu) a dále programoval v SolidCam a HSMWorks. Práci beru jako svůj koníček, jsem spolehlivý se smyslem pro detail. V němčině jsem začátečník, ale mám předplacené kurzy po Skype. Pokud byste věděli o něčem, kde pro začátek stačí základní znalost německého jazyka, dejte… Číst vice »
Pavel Šimek
Pavel Šimek

Dobrý den, zajímám se o práci kuchaře, praxe 25 let. Žitava a okolí. Děkuji.

Marek Trávníček
Marek Trávníček

Dobrý den, s kamarádem sháníme práci v Německu. Jsme řemeslníci všeho druhu: obklady, dlažby, kamenné koberce z mramoru, vjezdy, chodníky. Zkrátka zvládneme leccos. Za případné nabídky děkuji.

Monika
Monika

Dobrý den, s partnerem hledáme práci v Německu. Německý jazyk ovládáme jenom trochu, ale jsme ochotni se doučovat. Děkuji.

Jan
Jan

Dobrý den, jsem elektrikář: silnoproud a maturita z elektrotechniky. Vyhláška 50/8. Nyní jsem údržbářem ve svařovací firmě s průmyslovými roboty a dalšími stroji. Práce mě baví hodně. Našla by se v Německu? Jazyk jsem hodně zapomněl, což považuji za svoji velkou chybu.

Aneta
Aneta

Dobrý den. Hledám práci v Altenbergu, Pirně, Drážďanech. Jako dělnice, na doplňování zboží, pomocné práce apod., bez znalosti němčiny. Děkuji. 792229690

Iris
Iris

Dobrý den, od 1.7.2018 hledám práci v Německu. Něco jako pokojská, doplňování zboží, výroba. Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla. Můžete se mi, prosím, ozvat, pokud máte nějaké užitečné informace? Preferuji slušné vystupování a upřímnost. Děkuji za nabídku. Iris, email: milion9966@email.cz

Věra
Věra

Dobrý den, sháním práci v Žitavě a okolí. Jakoukoliv. Jinak jsem vyučená servírka, mám maturitu, v současné době pracuji v obchodě. Umím fakturaci, daně. Německy základ, spíš restaurační a obchodní. Jsem ochotná se intenzivně začít učit.

Pavlína Dojáčková
Pavlína Dojáčková

Dobrý den, hledám práci v Německu. Bohužel neumím němčinu, ale mám velmi dobrou angličtinu. V ČR jsem pracoval jako nákupčí, plánovač výroby a zákaznický servis.

wpDiscuz
loading
×